26 november 1982 120 IJij verwachten dat nog dit jaar de nodige besluitvorming op rijks- mveau plaats zal hebben, waarna spoedig met de realisering begonnen kan worden. 2.5.2. Voormaliq 'Broederhuis" aan de Herenweq Wij hopen binnenkort het onderzoek naar de gebruiksmogelijkheden van het voormalige broederhuis af te ronden en aan de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting voor te leggen, tezamen met voorstellen voor de bebouwing van het achterterrein. 2.5.3. Vervangende nieuwbouw. De Woningbouwvereniging "De Haemstede" heeft inmiddels een plan ont- wnkkeld voor de bouw van 70 woningen in de Bankastraat en daarvoor een aanvraag om een bouwvernunnino ingediend. Voor het verlenen daarvan zal een zogenaamde artikel 19-procedure gevolgd moeten wor- den. Gedacht wordt aan realisering van deze vervangende nieuwbouw in drie fasen, gekoppeid aan de bouw van woningen in het plan Merlen- hoven, aangezien beschikt moet worden over vervangende woonruimte. Ook de Woningboúwvereniging Berkenrode beschikt momenteel over bouv;- plannen voor de vervanging van een 20-tal woningen aan de Eikenlaan en heeft daartoe een bouwaanvraag ingediend; ook hier zal een artikel 19-procedure gevolgd moeten worden. Met realisering van deze woningen zal 1n' 1983 aangevangen worden. In opdracht van ons college wordt een plan ontwikkeld voor de ver- vanging van 11 woningen langs de Cruquiusweg welke niet in aa.nmer- king komen voor renovatie. Gedacht wordt aan de bouw van 2- en 4-kamerwonir.gen in de gesubsi- dieerde sector. Bij dit plan dient echter rekening te worden gehouden met de moge- lijkheid van vertraging in verband met de geluidhinderproblematiek van de Cruquiusweg. Het door het verkeer geproduceerde geluidniveau ligt boven de daarvoor gestelde normen, zodat een ontheffing ver- eist is van Gedeputeerde Staten. Met deze procedure is enkele maanden gemoeid. 2.6. Openbare werken. 2.6.1. Herinrichting v3n de wijk ten westen van de Binnenweg. De aanleg van nieuwe riolering in de wijk ten westen van de Binnen- weg is thans gereed. Het straatwerk verloopt geheel volgens schema en zal dus naar verwachting in februari 1983 gereed komen. - 14 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 24