2e afd. 26 november 1982 120 een bedrag van rond f 450.000,-- beschikbaar te stellen voor de aan- passing van de Valkenburgschool ten behoeve van de onderbrenginq in dit gebouw van de Maria-kleuterschoolzulks ter uitvoerinq van het raadsbesluit d.d. 28 oktober 1976, nr. 24. De minister van financiën heeft op ons verzoek verklaard welk bedrag voor hem aanvaardbaar is ter bepaling van de hoogte van de uitkerinqen ingevolge het Finan- ciële-Verhoudingsbesluit; dit bedrag is f 368.000, Met het school- bestuur zal overleg plaatsvinden over een aanpassing van het bouwplan tot dit bedrag. 2.7.3. Samenwerking Coornhert-schoiengemeenschap/Bronsteemavo. In het kader van de samenwerking tussen de scholen welke deel uit- maken van de gemeenschap van scholen in het rayon zuid-west (Coorn- hertschoIengemeenschapBronstee-mavo en enkele andere scholen), zijn in de afgelopen jaren enkele nota's uitgebracht die o.m. be- trekking hadden op het functioneren van deze gemeenschap van scholen en met name de eventuele samenvoeging van de beide genoemde scholen. Een commissie heeft een onderzoek inqesteld r.aar de organisatorsiche, personeelsmatige, gebouwsmatige en inhoudelijke aspecten van die samenvoeging. Onlangs hebben burgemeester en wethouders van Haarlem een discussie- nota uitgebracht (Deelnota Voortgezet Onderwijs) waarin op basis van het door de gemeenteraad van Haarlem genomen besluit met bgtrek- king tot de Raamnota Onderwijs van mei 1979 voorshands wordt uitqe- gaan van een samenvoeging van de beide scholen tot een brede scholen- gemeenschap. Wat de bestuurlijk-formele kant van een eventuele samenvoeging be- treft, kan gedacht worden aan: - een bestuurlijke overdracht; - een gemeenschappelijke regeling; Mede gelet op de terugloop van het aantal leerlingen van de Bronstee- school zijn wij in beginsel van oordeel dat gekozen dient te worden voor overdracht van het bevoegd gezag van de Bronsteeschool aan burgemeester en wethouders van Haarlem. Hierover zal uiteraard noa uitvoerig overleg moeten plaatsvinden. Wij zullen u over een en ander zo spoedig mogelijk nader informeren en u eventueel een voorstel doen. - een artikel 61-constructie.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 27