2e afd. 26 november 1982 2.8. Welzijn en maatschappelijke zorg. 120 2.8.1. Welzijn. Met de vaststelling van het sociaal-cultureel plan voor de jaren 1982 tot en met 1985 en het sociaal-cultureel programma voor het jaar 1982 is een eerste volledige pianningsprocedure op het gebied van het specifieke welzijn volbracht. De vaststeliing van plan en programma werd vertraagd, doordat - nadat de gemeentebegroting voor 1982 was vastgesteld - door het ministerie van Cuituur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een verminderinq werd aan- gekondigd van de rijksbijdrage ten behoeve van het sociaal-cultureei werk voor het jaar 1982. Deze vermindering van de rijksbijdrage is - met name omdat de gemeente- begroting voor 1982 reeds was vastgesteld - ten laste gebracht van het budget voor het sociaal-cultureel werk. Ook voor 1983 is een bezuiniging aangekondigd op de rijksbijdrage. Wij hebbe'n deze bezuiniging in het dekkingsDlan verwerkt. Wij achten het overigens bedenkelijk, dat het ministerie planning op middeliange termijn blijft voorschrijvenzonder dat enige zekerheid wordt geboden over de hoogte van de rijksbijdrage op middellange termijn. Desalniettemin zuilen wij - met gebruikmaking van de adviezen van de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn - de uitvoering van het plan voorzover mogelijk blijven bevorderen. In juli 1982 stelden wij een notitie vast over'het verdere verlooo van de welzijnsplanning. Daarin wordt onder meer benleit de welzijnsplan- ning uit te bouwen naar het gebied, bestreken door de rijksbijdrage- regeling maatschappelijke dienstverlening fasen I en II (o.a. alge- meen maatschappelijk werk, gecoördineerd bejaardenwerk, gezinszorg). Deze notitie hebben wij voorgelegd aan de instanties, die op het ae- bied van de maatschannelijke dienstverlening werkzaam zijn, met het verzoek hieroo desgewenst te reageren. Zodra deze Drocedure is afgerond zullen wij terzake voorstellen doen. 2.8.2. Sociale zaken. De grote werkloosheid die alom heerst gaat ook aan onze gemeente niet voorbij. De oosten Rijksgroepsreqeling Werkloze Werknemers (R.W.W.) en Uitgaven, voortvloeiende uit de Wet Werkloosheidsvoorziening -' 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 28