'fy //b 2e afd. 26 novernber 1982 120 Het gevolg van een en ander is dat het uiteindelijk resultaat van de primitieve begroting, waarin noq qeen rekeninn is aehouden met de belastingverhoginaen (waarvoor wij in deze nota nog voorstellen zulien doen), een negatief bedraq onlevert van f 182.809,--. 4.2. De uitgaven. De salarissen in de beqroting zijn geraamd naar het niveau, zoals dat gold op 1 januari 1982. Voorts is er van uitgeqaan, dat de prijzen ten opzichte van 1982 niet zullen stijaen. Omdat in de al- gemene uitkerinq uit het aemeentefonds wel een comnensatie voor prijsstijgingen is ODaenomen zou een te aunstig beeld kunnen ont- staan. Om dit te voorkomen is op hoofdstuk XIII een steloost opge- nomen die overeenkomt met deze comnensatie van over 1982 en 3\% over 1983 in de alaemene uitkering. Ramingen die tenaevolae van prijsstijgingen te laag blijken te zijn kunnen ten laste van deze stelnost aanqepast worden. De berekening van de stelDost is opae- nomen onder hoofdstuk 4.3.1. In het dekkingsplan wordt de stelnost teruggebracht van 5% tot 3\l prijscompensatie, Op enkele uitqaven in de conceot-beoroting gaan wij hieronder in. 4.2.1. Salarissen secretariepersoneel Door het opheffen van de functie van gemeente-ontvanger kon de raming voor salariskosten ad f 92.343,-- vervallen. De jaarwedden van ambtenaren van de gemeentesecretarie zijn f 270.000,— hoger geraamd. Ten opzichte van de begroting 1982 zijn extra in deze raming opgenomen: - de bedrijfsmaatschappelijk werker (was lijst II projekt) - uitbreiding op de afdeling algemene zaken (was lijst I projekt) - vacature comptabiliteit i.v.m. vertrek van de v.m. gemeente-ontvanger. De hogere kosten hiervan bedragen ongeveer f 110.000,--. Voor het overige is de hogere raming het gevolg van hogere loonkosten. Daarnaast is de salarispost, voor personeel van de afdeling welzijn en maatschappe- lijke zorg (volgnr. 09.0.000) met f 114.426,— verhoogd. Voor f 58.000,— is dit het gevolg van personeelsuitbreiding, waarvoor in het dekkings- plan ruimte was gereserveerd. Met het oog op de hogere uitkering uit het gemeentefonds die ontvangen wordt om extra personeel voor welzijn en sociale zaken aan te trekken, is - 33 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 43