4.2.7. Groenvoorziening. De stijging van de kosten van de gemeentelijke plantsoenen van 106.614,-- is vrijwel geheel ontstaan door de stijging van de salariskosten Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij de begraafplaats, zij het dat hier ook een kleine verhoging van het aantal te besteden uren is geraamd. Voorts is 8.300,-- geraamd voor kapitaailasten van een nieuwe grafdelfmachine. De oude machine is tien jaar oud en afge- schreven. Een voorstel voor kredietverlening zal nog aan u worden voorgelegd. De totale verhoging voor de begraafplaats bedraagt /16.024, De raming voor uitgaven voor Groenendaal en Meer en Berg is 140.102,— hoger dan in de primitieve begroting 1982. Voor een deel(/70.002,13) is dit het gevolg van de hogere kapitaallasten. Deze betreffen de restauratie van Meerzicht, de bouw van een schaft- en stallingsruimte en de uitvoering van het bosbeheersplan. Bij de overige ramingen voor het bos is eveneens rekening gehouden met de uitvoering van het bosbeheersplan. 4.2.8. Ophalen van huisvuil. Dat de invoering van rolemmers een verhoaino van de efficiëncy tot gevolq heeft, blijkt-uit het feit dat de bedrijfstijd van de huis- vuilauto's tehuggebracht kon worden van 9.800 uur naar 8.600 uur. N Er is een beschikkinq over het fonds onderhoud tractie qeraamd van 78.200,— om de stijqinq van het uurtarief te beperken. De hogere iasten voor de containerdienst worden qeheel door de tarieven gedekt. 4.2.9. Onderwijs. De verdergaande terugloop van het aantal leerlingen bij de onder- scheiden onderwijssoorten (kleuter-, lager- en middelbaar aigemeen vormend onderwijs) komt niet in evenredige mate tot uitdrukking in een verlaging van kosten. Met name de exploitatiekosten zijn niet of nauwelijks afhankelijk van dit aantaltenzij besloten kan worden tot teruqbrengen van de capaciteit van schoolgebouwen door hetzij verhuur van iokalen tegen kostprijs, hetzij het sluiten en afstoten van (gedeelten) van gebou- wen. - 36 - 2e afd. 26 november 1982 120

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 46