26 november 1932 120 Daarboven bezuinigt het rijk op de vergoedingen die de gemeente ont- vangt om de kosten van het onderwijs te dekken. Het gevolg van één en ander is dat de gemeente geconfronteerd wordt met forse tekorten. De vraag rijst in hoeverre dit nog te accepteren is. Wij wijzen in dit verband op de stijging van de bedragen per ieerling. Wij worden daardoor gedwongen een zo zuinig mogelijk beheer te voeren teneinde de exploitatiekosten zo laag mogelijk te houden. Het ziet er echter naar uit, dat dit onvoldoende souiaas biedt en dat daardoor aan een inhoudelijke bezuinîging op het onderwijs niet te ont- komen zal zijn. Het zal duidelijk zijn dat, naarmate het minder lukt in de expioitatiesfeer te bezuinigen dit ingrijpender aevolgen zal hebben op het inhoudelijke onderwijs. In dat gevai moet niet uitoe- gesloten worden dat deze conseouentie op het kwalitatieve niveau van învloed zal zijn. ä.2.10. Bibliotheek. Van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ont- vingen wij bericht dat de personeelsbezetting van de bibliotheek, vaarvoor een rijksvergoeding wordt ontvangen, terugaebracnt moet worden naar de norm die in het Besluit personeelsformatie is genoemd. Tot nu toe was de personeelsformatie bepaald overeenkomstig de bestaande formatie op 1 april 1975. Het besluit komt er op neer dat voor ongeveer 7 personeelsleden minder vergoeding zal worden ontvangen. Het gevolg is dat de inkomsten in 1983 door dit besluit f 133.043,— lager zullen zijn. Tegen dit besluit hebben wij op grond van de Wet A.R.O.B. beroep aangetekend bij de Raad van State. Tevens hebben wij de voorzitter van de Raad van State gevraagd het besluit te schorsen. Met het oog op onze gemaakte bezwaren zijn voorshands de salaris- kosten geraamd overeenkomstig de tot nu toe toegestane personeels- bezetting. Wij beraden ons op dit moment over de vraag welke maatrege- len genomen moeten worden indien negatief op ons schorsingsverzoek wordt beslist. Indien nodig zullen wij tijdig - eventueel oeheel of gedeêltelijk vooruitlopend op de heroverweging - voorstellen aan u voorl eooen, - 37 - 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 47