120 Toelichting dekkingsplan. Ad 1. Verwezen wordt naar iijst II waaraan toegevoegd zijn de lasten van kredieten van kapitaaluitgaven waartoe inmiddels is besloten, doch die niet meer in de staat LII zijn opgenomen. Ad 2. Ad 3. Rekening is gehouden met de derde fase van de tariefsverhoging voor het gebruik van klas- en gymlokalen tengevolge van de verlaging van de rijksuitkering.' Ad 4. Verwezen wordt naar het in hoofdstuk 2.2 neergelegde beleid inzake vacaturevoorziening. Verwacht wordt dat door de meer kritische be- schouwing van vacatures een vertraging ontstaat, zodat gedurende een langere periode een vacature onvervuld blijft. Dit heeft vanzelf- sprekend budgettaire gevolgen. Deze worden hier verwerkt. Ad 5. In het voorjaar is besloten de bezuiniging van het rijk on de rijks- bijdrage sociaal-culturele aktiviteiten in minderinn te brengen op het welzijnsbudnet 1982. Daarbij is uitcesnroken dat dit niet automa- tisch betekent dat dat in de toekomst ook zal gebeuren. ^elet echter op de financieel .toch wel benarde nositie waarin de aemeente verzeild raakt menen wij dat er niet aan te ontkomen is de eerdercevolgde oe- dragslijn ook voor 1983 voort te zetten. Ad 6. In het dekkingsplan 1982-1986 is voorzien dat de genoemde Drojekten gedekt zullen worden door een beschikking uit de saldi- en algemene reserve, zodat de afschrijving niet onqenomen hoeft te worden. Zie voorts de becijfering onder het dekkingsolan. Om technische redenen menen wij tevens dat de nro.iekten vervanoino groenvoorziem'ng Comoo- nistenwijk en riolerinq Cruquiushaven voorshands éën jaar opgeschoven moeten worden. 2e afd. 26 november 1982 Zoals in-hoofdstuk 2.1 is opgemerkt zal de algemene uitkerinq in tien jaar ca. 2.900.000,— verlaagd worden. Ingaande 1984 is rekening gehouden met deze gefaseerde vermindering van inkomsten.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 71