2e afd. 26 november 1982 120 Ad 7. De stelpost prijscompensatie gaat uit van het compenseren van de door- werkinq van oriisstijging van 1982 en 3prijsstijoing in 1983. Teneinde op de uitgaven te bezuinigen stellen wij voor de doorv/er- king van de 11% compensatie van 1982 niet in de raminqen op te nemen, zodat de stelpost hiermee verlaagd kan worden. Ad 8. Gelet on de begrote stand van de gasreserve qedurende de periode waarvoor het dekkinqsplan is opgesteld is het verantwoord de voorge- stelde onttrekkingen te piegen, zonder dat gevaar ontstaat voor nood- zakelijke voorzieninqen binnen de desbetreffende sector. Verwacht wordt dat de genoemde rendementen gerealiseerd kunnen worden. Ad 9. Voorqesteld wordt de onroerend-qoedbelastinaen te verhoqen met 6%. Dit is'het voor 1982 verwachte inflatiepercentaae. Hiermee wordt uitvoerind oeqeven aan beleidsintentie 13. Ad 10. De beleidslijn van éénmaal per twee jaar een verhoging van f 5,-- per hond door te voeren is in het dekkinqsnlan verwerkt. Voorqesteld wordt ingaande 1983 tot deze verhoging te besluiten. Ad 11. Het zal duidelijk zijn dat, gezien het vorenstaande in deze nota, aan bezuinigingen niet te ontkomen zal zijn. Dit blijkt ook uit de bedragen die zijn opgevoerd voor beleidsombuigingen en efficiëncy- verbeteringen. De werkgroep heroverweging uitgaven en inkomsten zal zich dan ook geDlaatst zien voor de taak mogelijkheden aan te aeven waaruit ons colleoe en uv/ raad keuzen kan maken. Zoals wij reeds eerder vermeldden zal er daarbij waarschijnlijk niet aan te ontkomen zijn aandacht te schenken aan de mooelijkheden om inkomsten extra te verliogen of nieuwe inkomstenbronnen aan te boren. Uitaaande van het hierbovenstaande hebben wij ruimte aevonden twee nieuwe projekten in het dekkingsDlan in te passen. - 62 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 72