4e afd. WAlLiSÊË/m 16 december 1982 144 NOTITIE RET5I0NALISERING VAN GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN Heemstede, 7 december 1982. Aan de raad, Bij brief van 4 mei j.l. hebben gedeputeerde staten aan de raden van de Noordhollandse gemeenten en de bestuurs-, c.q. qewestraden qezon- den een door dat college in overleg met de statencommissie bestuur- lijke organisatie voorlopig vastgestelde Notitie regionalisering van gemeenschappelijke regelingen. Verzocht werd op die notitie commentaar te leveren vöôr 1 oktober 1982; later is de gestelde termijn ver- lengd tot 1 januari 1983. Het dagelijks bestuur van het aewest Kennemerland heeft een reactie op de notitie voorbereid ten behoeve van de Kennemerraad. Het des- betreffende voorstel aan de Kennemerraad luidt als volqt: "Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is in overleg met de Statencommissie Bestuurlijke Organisatie voorlopig vastgesteld de "Notitie regionalisering van Gemeenschaopelijke reoelingen". A. Alqemeen. In de notitie stellen Gedeputeerde Staten voor, de orovincie in te delen in negen zogenaamde samenwerkingsgebieden. Binnen deze gebie- den zal de samenwerking tussen de gemeenten op basis van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen zich in orincipe moeten gaan afsoelen. Het is de bedoeling van Gedeputeerde Staten te komen tot een zodanioe ordening in de veelheid en verscheidenheid van gemeenschaopeliike regelingen dat de doorzichtiqheid en doelmatigheid van bestuur zo- veel mogelijk gehandhaafd blijft en een democratische belangenaf- wegir.g riiet onmogelijk wordt. B. Samenvatting notitie. Oe inwerkingtreding van de Wet Gemeenschappelijke Regelinqen heeft bevorderd, dat het aantal gemeenschappelijke regelingen tussen ge- meenten sterk is toeqenomen. De veelheid en verscheideriheid van deze regelingen vormen een belemmering voor de doorzichtigheid en doel- matigheid van bestuur en staan een democratische contrôle en inte- grale afweging van belangen in de weg.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 67