2e afd. 27 januari 19.83 7 hierover aan uw raad geen voorstel doen, omdat wij eerst andere beheersvormen nader willen onderzoeken. Zodra dit onderzoek is af- gerond zullen uw raad nadere voorstellen bereiken." Dit voorstei beoogt een opiossing te geven voor de hierboven gesignaleerde problematiek, waarin onder meer de Heemsteedse Sport- stichting een belangrijk bestanddeel vormt. 2. Huidige situatie. Alvorens ideëen naar voren te brengen omtrent mogelijke wijzigingen/ verbeteringen lijkt het goed om te trachten een globaal beeld te schetsen van de huidige situatie. Daarbij zal onderscheid gemaakt worden tussen de huidige organisatie en het huidig functioneren. 1. Organisatie^ De raad is de instantie die het beleid bepaalt. Door het vaststellen van de gemeentebegroting en daarmee de onderscheiden subsidies op het gebied van de sport worden de financiële kaders aan- gegeven. Hierbij kan ook betrokken worden de bijdrage aan de Heem- steedse Sportstichting. Bovendien moeten de door het Algemeen Bestuur van deze stichting vastgestelde begroting en de rekening goedgekeurd worden. Tenslotte, in het financiële vlak, stelt de raad de kredieten beschikbaar voor investeringen die ten behoeve van de sportstichting gedaan worder,. De beslissingen door de raad worden voorbereid door ons college. Od de aan de raad voor te leggen voorstellen wordt het advies gevraaqd van de in 1978 inqestelde commissie voor de sport en recreatie. Wij worden gesteund door het ambtelijk apparaat voor het nemen van beslissingen en het voorbereiden van besluiten van uw raad alsmede de daadwerkelijke uitvoering van éën en ander. Een groot deel van de ambtelijke adviezen komt tot stand naar aanlei- ding van aanbevelingen of verzoeken, die door de Heemsteedse Sport- stichting worden gedaan. De procedure voor de besluitvorming binnen de sportstichting vertoont grote cvereenkomst met de hierboven geschetste procedure. Het dagelijks bestuur vraagt advies aan de onderscheiden commissies, zoais de com- missie voor de veld- en watersporten en de commissie van de zwemsport. Het dagelijks bestuur bereidt de besluiten van het algemeen bestuur voor door de nodige voorstellen te doen. !la de besluitvcrming in het, algemeen bestuur zorgt het dagelijks bestuur voor de uitvoering. Deze uitvoering kan, zoals hierboven reeds werd aangegeven, bestaan uit het doen van aanbevelingen of verzoeken aaji ons co"i1ege. î)eze taak staat in artikel 2 van_de Statuten van de ctichting als volgt cmschreven: - -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 22