2e afd. 24 februari 1983 26 ONTWERP-FINANCIELE VERHOUDINGSWET 1984 MOTIE De raaa van de gemeente Heemstede; in vergadering bijeen op 24 februari 1983; kennis genomen hebbende van de plannen van de regering tot het invoeren van een nieuwe financiële verhoudingswet ingaande 1 januari 1984; alsmede kennis genomen hebbenae van het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 15 februari 1983, met bijlage, handelende over de gevolgen van het wetsontwerp financiële verhoudingswet 1984, hetwelk te- vens aan de orde is in de raden van de gemeenten Alkmaar, Castricum, Den Helder, Heemstede, Heerhugowaardliitgeest en Velsen; van oordeel zijnde dat de wijze waarop en het tempo waarin de regering bezuinigingen doorvoert, alsmede de zwaarte van het bezuinigingspakket waarmede de lokale overheid wordt belast, afkeuring verdienen; voorts van oordeel zijnde, dat herverdelingsmaatregelen - zoals de finan ciële verhoudingswet 1984 - met financiële effekten welke voor de ene ge meente als compensatie en yoor de andere gemeente als extra bezuiniging werken, tot onevenwicntige en onrechtvaardige verdeling van lasten kan leiden; spreekt uit: - dat, gezien de gevolgde procedure waardoor redelijkerwijs geen of on- voldoende inzicht bij de gemeenten kan worden verkregen in de complexe achtergronden van het wetsontwerp, uitstel van inwerkingtreding met minstens 1 jaar dient te worden bepleit, zodat studie, overleg en na- dere advisering van de formele adviesorganen en de VNG kan plaatsheb- ben; - dat de negatieve financiële effekten voor de gemeenter. als gevolg van -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 73