4e afcL 31 caart 1983 29â WIJZIGINGEN IN DE TOELICHTING In de algemene îoeiichting op bîz. 48 in de alinea 'Ten einde ook in de ge- meente enz.' wordt de verwijzing naar de artikelen 35, 39, 74 en 78 vervangen door een verwijzing naar de anikeîen 35, 39 en 54. ARTIKEL 50 Als toelichting op het ontstaan van arlikel 50 wordt opgenomen: De aan kamers van lopieseenîieilen te stcllen eisen komcn ovcreen met dc eiscn die aan kamers in woningen worden gesteld. Voor de ruimte, waarin zich een kookgelegenheid bevindt, wordt een eis gesteld die overeenkomt met de minimale luchtverversing van een kookgelegenheid in een wooneenheid die in open verbinding staat met een andere ruimte. ARTIKEL 51 Als toelichting op het ontstaan van artikel 51 wordt opgenomen: De eis van minimaal 0.042 m'/s voor een dagverblijf gaat uit van een aantal van 6 personen dat zich daarin kan bevinden. De eisen komen zoveel mogelijk overeen met die welke aan gelijksoortige ruimten in een woongebouw worden gesteld. Als itenk 1 oor de toepassing wordt opgenomen: Ook de Arbeidsinspectie ziet toe op de luchtverversing van de bedrijfs- keuken en stelt daarbij als eis dat bij kunstmatige îuchtverversing 10 mJ per persoon per uur wordt ververst (zie artikel 87 van het Veiligheids- besluit fabrieken en werkplaatsen). ARTIKEL 54 Als wenk voor dc toepassing van artikel 54 wordt opgenomen: De normstelling ten aanzien van de geluidisolatie is voor een deel ont- leend aan NEN 1070. uitgave 1976, in die zin dat ter bescherming van een kamer van een logieseenheid en van een dagverblijf tegen gcluid. afkomstig uit andere gebouwen een eis worat gesteld die overeenkomt met de eis die aan een scheiding tussen woningen wordt gesteld. Een soortgelijke eis wordt gesteld ter bescherming van kamers van lo- gieseenheden tegen geluid, afkomstig uit bedrijfsruimten en dagverblij- ven. 104

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 108