GEWiJZIGD bXEMPLrtAR 31 maart I9Ö3 HUUR- EN KOOPPRIOSGRENS WOONRUIMTEWET Heemstede23 februari 1983. Aan de raad De Staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu- beheer heeft bij zijn besluit van 13 december 1982 de huurprijs- en de koopprijsgrens van woningen voor het in gebruik nemen waarvan ingevolge artikel 1 van de Woonruimtewet een vergunning is vereist, vastgesteld op f 67o,- per maand, respektievelijk op f 194.000,--. Aan de raden van de gemeenten is evenals verleden jaar de bevoegdheid gegeven om de huur- en de koopprijsgrens met ten hoogste 50% te verhogen. In gewestelijk ver- band is gestreefd naar uniformiteit van voorschriftenop te nemen in de Woonruimteverordeningals voorgeschreven in artikel 4 van de Woon- ruimtewet en naar gelijke huurprijs- en koopprijsgrenzen in de tot de agglomeratie Zuid-Kennemerland behorende gemeenten, t.w. de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heem- stede en Zandvoort. Met betrekking tot de huurprijsgrens bestaat over- eenstemming over verhoging van deze grens van f 670,— tot f 750,— per maand (netto). De hogere grens wordt voorgestaan, omdat de huur- prijzen van een aantal woningen, ook van de premie-huurwoningen in Mer- lenhoven, de genoemde grens van f 670,— per maand te boven gaan, ter- wijl de vraag naar deze duurdere huurwoningen het aanbod overtreft. Verschi1 van inzicht bestaat over de gewenste koopprijsgrens. Vorig jaar hebben orie gemeenten de koopprijsgrens op f 265.000,- gesteld. De andere drie gemeenten, waaronder Heemstede, hebben het in de woon- ruimtebeschikking genoemde bedrag van f 211.000,-- gehanteerd. De besturen van vier van de gewestgemeenten zijn thans van mening dat de door de staatssecretaris vastgestelde koopprijsgrens van f 194.000,- aanvaardbaar is. De meerderheid van ons college sluit zich hierbij aan. Eén gemeentebestuur staat een verhoging van deze grens voor van f 194.000,— tot f 240.000,— Met verhoging van de koopprijsgrens wordt beoogd om, met inacntneming van aanvaardbare grenzen, zoveel mogelijk koopwoningen onder de werking van artikel 1 van de Woonruimtewet 1947

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 117