4e afd. 31 maart 1983 30 te brengen. Voor het volgen van de door de staatssecretaris vastgestel- de grens pleit dat de belangstelling voor koopwoningen van f 194.000,— en hoger als gevolg van de huidige economische recessie sterk is gedaald, hetgeen blijkt uit het aantal afgegeven huisvestingsvergunningen voor koopwoningen in de prijsklasse tussen f 194.000,— en f 211.000,—: in totaal 11. De meerderheid van ons college is van mening dat het in Heem- stede beschikbare aantal koopwoningen van f 194.000,-- en hoger voldoen- de is om aan de vraag naar deze duurdere woningen te voldoen; de sterke daling van de vraagprijzen is zelfs een indicatie van een overschot. Daarnaast is overwogen dat de huurgrens en de koopprijsgrens telkenjare door de staatsscretaris worden herzien, overeenkomstig het bepaalde in artikel 1, lid 2 van zijn Woonruimtebeschikking 1974 met, zoals ook dit jaar het geval is, de mogelijkheid om plaatselijk van de gegeven grenzen af te wijken. Mocht derhalve in de loop van dit jaar de vraag naar duurdere koopwoningen stijgen, dan kan voor 1984 bijstelling vol- gen. De meerderheid van ons college stelt u voor om voor dit jaar al- leen voor huurwoningen af te wijken van de door de staatssecretaris vastgestelde grens en deze te bepalen op f 750,— per maand. De minderheid van ons college sluit zich aan bij de Haarlemse rege- ling en staat een verhoging van de koopprijsgrens voor tot f 240.000,--. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 118