2e afd. 31 maart 1983 31 OVERDRACHT BEHEER JACHTHAVENS SPORTPARKLAAN EN SPAARNBORGH Heemstede, 1 naart 1983. Aan de raad, In uw vergadering van 27 januari j.l. heeft u besloten het beheer van de huidige sportakkommodaties op te dragen aan een op te richten plaatselijke B.V., zuiks met uitzondering van de jachthavens. Zoals u bekend is worden reeds geruime tijd gesprekken gevoerd met de watersportvereniging Van Mer- ienhaven over de verhuur van de jachthavens. De gesprekken met de watersportvereniging hebben ertoe geieid dat overeen- stemming is bereikt. De belangrijkste punten van bespreking waren de wijze van uitgifte van de jachthavens en de jaarlijks door de vereniging te beta- len vergoeding. Ten aanzien van de uitgifte iag het aanvankelijk in ons voornemen om de ha- vens voor één jaar te verhuren. Bij nader inzien hebben wij, op verzoek van de watersportvereniging en op grond van financiële motieven, besloten u voor te stellen de havens in erfpacht uit te geven voor een termijn van 10 jaar. Gedurende deze periode hebben zowel de gemeente als de watersportvereniging voldoende de geiegenheid om zich ervan te overtuigen of de onderhavige kon- 1 struktie hierna gekontinueerd dient te worden. Met de watersportvereniging is een vergoeding overeengekomen van f.25.500,-- I per jaar, welk bedrag jaarlijks aan de hand van de door de rijksoverheid toegestane percentage voor tariefsverhogingen zal worden aangepast. Daar- naast zal de vereniging jaarlijks een bedrag van f.5.000,storten in een door de gemeente te beheren onderhoudsfondsUit dit fcnds kunnen grote on- derhoudswerken en onvoorziene kapitaalwerken worden bekostigd. Met het passeren van de erfpachtsakte zijn éénnalige kosten gemoeid van f. 13.000,--. Met de watersportvereniging is afgesproken dat deze kosten in 10 jaar zullen worden terugbetaaid. Verder heeft de Heemsteedse Sportstich- ting inzake de overdracht van het beheer gunstig geadviseerd. Wij stellen u voor, overeenkomstig het bijgaand ontwerp-besluit, de jachtha- vens aan de Sportparklaan en Spaarnborgh in erfpacht uit te geven aan de wa- tersportvereniging Van Merlenhaven en voor de kosten van de erfpachtsakte een krediet van f.13.000,-- beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H.van den Hoek O.R.van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 121