se afd. 31 maart 1983 33 peuterspeelgroep van 't Oude Posthuis dan ook een opvangmogelijkheid blijven voor peuters uit de Rivierenwijk. Bovendien wordt voor de peu- terspeelgroep van de stichting Peuterspeelgroep Heemstede in de Meerl- horst naar vervangende akkommodatie gezocht waardoor mogelijk voor de peutersvan de Rivierenwijk een opvangmogelijkheid komt te vervallen. De voor de oprichting van de dependance benodigde financiëie middelen zijn aanwezig. In het sociaal-cultureel plan 1982-1985 is namelijk re- kening gehouden met een uitbreiding van het peuterspeelzaaiwerk. Hiervoor is een projekt opgevoerd van 15.000,—. Dit projekt ver- kreeg een zodanige prioriteit dat het kon worden uitgevoerd. Voor 1983 werd van dit bedrag S 5.199,-- benut voor uitbreiding van het aantal groepen van de peuterspeelzaal van de stichting 't Oude Posthuis en S 150,-- voor het starten van kinderopvang door de stichting Het Honk. Voor 1933 is daarom nog S 9.651,-- beschikbaar (op jaarbasis). Van °e Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede kan een lokaal in oe kleuterschool "De Waterhoentjes" worden gehuurd. De begeleiding wordt verzorga ooor een nieuw aan te trekken peuterleidster en een peu- terleiaster die momenteel in dienst is van de stichting. Omtrent de begroting merken wij het volgende op. Het bestuur heeft sa- larislasten van de 2 peuterleidsters begroot op S 14.500,— per jaar. Het bestuur is bij de berekening van de salarislasten uitgegaan van een hoofdleidster en leidster. Bij de stichting is momenteel een hoofd- leidster werkzaam welke eveneens de coördinerende taken ten behoeve van ae dependance in de Rivierenwijk kan verrichten. De salarislasten kunnen derhalve worden begroot op S 12.772,15 per jaar. ûe vergaderkosten bijscholing begroot het bestuur op S 500, ue ouderavonden en kontakten op 150,-. Vergaderkostenouderavonden en kontakten achten wij maximaal tot 200,- subsidiabel. De bijscho- ling omvat een vergoeding voor de peuterleidsters voor extra verrichte werkzaamheden en de kosten van deelname aan cursussen. De vergoeding voor extra verrichte werkzaamheden kortjt niet voor subsidie in aanmer- king. Deze kosten zijn opgenomen in het subsidiabel aantal uren per aagdeel (3J uur). Een bedrag van 350,-- voor deskundigheidsbevorde- ring achten wij voldoende. Dit bedrag kan worden aangewend ten behoeve van deelname van de peuterleidsters aan cursussen of abonnementen op -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 132