Een 'ventilatieleiding" die wel door meer dan één kamer, keuken, bergruimte enz. van een tot bewoning bestemd gebouw gaat, zal moeten worden aange- merkt als ventilatiekwuuil en zal aan hel bepaalde in de artikelen 225 t/m 228 moeten voldoen, bijv. door een doeltreffende, brandwerende omkokering aan te brengen. Toegevoegd wordt een wenk voor Je loepiissing van lid8 luidende: LiclS. Wanneer op een gasafvoerkanaal een gastoestel wordt aangesloten, mag worden aangenomen dat de in de aansluilleiding aanwezige trekonderbreker tevens voorziet in de ventilatie van de keuken. mits de trekonderbrekerzich ten minste 1,7 m boven de vloer bevindt. De ventilatie van een privaat d.m.v. een beweegbaar raam of gevelroostcr kan toehtvrij wortlcn gcacht, indien de van buiten a!"komstige luchtstraal wordt afgebogen alvorens de ruimte binnen te stromen. Bij een naar binnen draaiend valraampje kan dit bijv. worden bereikt door de spleten die aan de zijkanten tussen kozijn en raam aanwezig zijn bij geopende toestand, d.m.v. schotjes dicht te zetten. ARTIKEL 115 Aan de wenk voor de toepassing wordt onder ad a toegevoegd: Garapes rnel stneerkuilen Bij het stellen van nadere eisen aan de ventilatie van garages verdienen smeer- kuilen en andere verdiepte gedeelten in de vloer bijzondere aandacht. Voor de formulering van de bedoelde nadere eisen kan aansluiting worden gezocht bij vergelijkbare eisen, gesteld aan garagebcdrijven krachtens de Veiligheidswet (in de toekomst: Arbeidsomstandighedenwet), die onder meer belrekking kun- nen hebben op de aanwezigheid en de werking van mechanische ventilatie. Het in en buiten bedrijf stellen van de mechar.ische ventilatie kan bijv. worden ge- koppeld met de lichtschakelaar in de garage of smeerkui!. ARTIKEL 120 De bestaande wenk voor de toepassing van lid4 vervalt. Opgenomen worden wenken voor de toepassing van lid3, Hd4 en Ud5, luiden- de: Lid3. Gasafvoerleidingen die geen wanden van of vloeren boven de ruimte ten dienste waarvan zijaanwezig zijn, doorbreken, zijn dus toegestaan. Hetzelfde geldt voor gasafvoerleidingen die vanuit de ruimte ten dienste waarvan zij aan- wezig zijn, buitendaks uitmonden, zonder dat zij daarbij door een andere ka- mer, keuken, bergruimte enz. gaan. 76

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 80