contact mei het gasbedrijf aanbeveling. ten einde een gcïntegreerde aanpak van bouwplan en installatie-ontwerp te kunnen reaiiseren. Aldus kan worden ver- meden dat een geprojecteerde gasinstallatie achteraf niet zou blijken te voldoen aan de voonvaarden voor aansluiting op het gasnet, resp. een met het oog daar- op aangcpast bouwplan niet aan de voorschriften van de bouwverordening. ARTIKEL 145 Toegevoegd wordt een toelichting op het ontstaan, luidende: Toelichting op het ontstaan De minimumafmctingen van de meterkast in de woning. gcgeven in lid Igclden ook in kleine woningen. In woningen voor complete gezinnen zal het echter in het algcmeen nodig zijn om meterkasten toe te passen die voldoen aan NEN 3679, uitgave 1980, "Meterkasten in woningen'. Toepassing van genormaliseerde meterkasten maakt voorafgaand overleg met de nutsbedrijven over de omvang van de aan te brengen elektriciteits-, gas- en waterapparatuur voor normale gevallen overbodig, terwijl dergelijke meter- kasten bovendien voldoen aan de eisen uit NEN 2883 voor experimenten met modulaire coördinatie in de woningbouw. Voor de genormaliseerde kast be- draagt de in de plattegrond te reserveren plaatsruimte 3,5 M x 8 M (M =100 mm). ARTIKEL 148 In de wenk van de toepassing van lid 1 wordt tussengevoegd: Lid I, onderh. Indien de vrijstelling, vermeld in lid 3, onderc.I, is verleend, kan hct aansluitpunt voor dc lamp in bergplaatsen in een woongebouw afge- steind worden op het gebruik van 24 volts-lampen. Het energieverbruik uit de gemeenschappelijke elektriciteitsmeter - waaruit de bedoelde lampen worden gevocd-kan a'dus worden beperkt. omdat de bewonersgeen vrieskisten e.d. in hun bergplaals kunnen aansluiten op de 24 V-lampfitting. Doe-het-zelf-activiteiten in de bergplaatsen met behulp van elektrisch gereed- schap blijven echter mogelijk door de aanwezigheid van 220 V-wandcontactdo- zen in de gemeenschappelijke gangen langs de bergplaatsen. Toegevoegd wordt een wenk voor de loepassing van lid 3, luidende: Lid3, ondcr a en c.2. Bij het bepalen van de afstand van meer dan 40 m kunnen zowel horizontaal als verticaal gemeten trajecten in de beschouwing worden betrokken. Of het aansluitpunt voor de lamp en de wandcontactdoos in een bergplaats of garage daadwerkelijk uit de individuele meterkast van de bijbeho- 78

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 82