4e afd. 31 maart 1983 29 a t/m e bouwverordening toe te voegen artikel 15a opgenomen - waarin de eis tot het verstrekken van de in de bouwregistratieverordening bedoelde gege- vens is geregeld - alsmede een voorstel tot toevoeging van een vierde lid aan artikel 372 en in bijlage II, een wenk voor de toepassing van artikel 16. Indien de raad de bouwregistratieverordening voor uw gemeen- te vaststelt, kunt u de op deze bijlagen opgenomen voorstellen toevoe- gen aan oe wijzigingen van de bouwverordeningdie op grond van de loe sene wijzigingen van de (model-)bouwverordening zullen worden vastgesteld. 13e serie wijzigingen. "In onze circulaire betreffende de 16e serie wijzigingen van de Model- bouwverordening kondigden wij u aan dat wij omstreeks het midden van dit Jaar (1981) wederom voorstellen tot wijziging van de bouwverorde- ning aan u zouden voorleggen, in het bijzonder met betrekking tot een verhoging van oe warmte-isolatie van begane-grondvloeren. Die voorstel- len treft u hierbij aan. Overleg met net Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heert ertoe geleid de desbetreffende wijziging per 1 juli 1981 vast te stellen, zodat de verhoogde eis per 1 januari 1982 deel uitmaakt van oe Voorschriften en Wenken en dan in ieder geval voor de door het Rijk gesubsidieerde woningbouw voorgeschreven zal zijn. De overige eisen inzake de warmte-isolatie zijn nauwelijks verhoogd, maar wel aangepast aan de nieuwe HER-norm thermische isolatie van gl- bouwen, die in juni j.l. in definitieve versie is verschenen. Voor de eerstvolgende jaren lijkt hiermede een voor ons klimaat aan- vaardbaar niveau van minimumeisen voor de warmte-isolatie bereikt. In de 16e serie wijzigingen was ook opgenomen een wijziging van de ver- oiepinghoogte; deze werd, zowel voor de woon- als voor de slaaplaag, bepaala op 2,4 m netto en 2,7 m bruto.,Deze verdiepinghoogte wijkt ech- ter af van hetgeen daaromtrent bepaald is in hoofdstuk 4 van de Voor- schriften en Wenken voor het ontwerpen van woningen 1965. Na overleg met het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde- ning kunnen wij u mededelen dat de hoofdingenieurs-direkteuren van de

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 8