4e afd. 28 april 1983 49 SLUITING OPENBARE KLEUTERSCHOOL "KLIH-OP" Heemstede, 19 april 1983. Aan de raad, Het aantal leerlingen van de openbare kleuterschool "Klim-op", geves- tigd in het gebouw van de Dreefschoolwas in het schooljaar 1981-1982 gemiddeld 19; in het lopenda schooljaar is het gemiddelde 12. Verwacht wordt dat het aantal kleuters in de eerste maanden van het vol- gende schooljaar slechts 7 zal zijn; een aanzienlijke stijging van dit aantal zal zich o.i. niet voordoen. Ingevolge artikel 11 van de Kleuteronderwijswet zal de onderhavige kleuterschool moeten worden opgeheven per 1 augustus 1984. Met het oog op het zeer geringe aantal kleuters in het komende school- jaar achten wij het evenwel gerechtvaardigd de opheffing eerder te doen plaatsvinden en wel - zo mogelijk - per 1 augustus a.s. Wij hebben hierover met de inspektrice van het kleuteronderwijs en van het lager onderwijs overleg gepleegd; deze kan zich met opheffing per 1 augustus a.s. verenigen. Verder is overleg gepleegd met de ouders van leerlingen van "Klim-op" en Dreefschoolgebleken is dat een aan- tal ouders niet instemt met opheffing van de kleuterschooldit met het oog op de consequenties welke hieraan verbonden zijn voor de Dreefschool. Gelet echter op het feit dat deze lagere schoolwelke naar de thans be- kende gegevens in het volgende schooljaar slechts 35 leerlingen zal tel- len (van wie 16 in de zesde klas), ingevolge de wet gesloten zal moeten worden per 1 augustus 1985, achten wij de bezwaren van de ouders niet gegrond. Wij stellen u derhalve voor de openbare kleuterschool "Klim-op" op te heffen per 1 augustus a.s. of, indien dit in verband met de duur van de procedure voor goedkeuring van het door u te nemen besluit niet mo- gelijk mocht zijn, op een nader door ons college te bepalen datum. Aan de hoofdleidster, mevrouw M.C. Philippo, vjare met ingang van de datum waarop de school wordt opgeheven, eervol ontslag te verlenen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 13