4e afd. 28 april 1983 VERGROTING LOKAAL CRAYENESTERSCHOOL 50 Heemstede, 30 maart 1983 Aan de raad, Na de thans in uitvoering zijnde renovatie zal de Crayenesterschool acht leslokalen hebben. De school telt thans echter tien klassen, namelijk drie kleuterklassen en zeven lagere-school-klassen. Gelet op het aantal aanmeldingen en op het aantal leerlingen in de onderbouw, moet verwacht worden dat het aantal klassen nog verschei- dene jaren tenminste tien zal blijven. Na de renovatie kan één klas worden ondergebracht in de ruimte welke volgens het bouwplan is bestemd voor het personeel; het personeel kan voorshands gebruik maken van een deel van de gemeenschapsruimte. Voor één klas moet dus nog ruimte worden gevonden. Gesproken is over de mogelijkheid één klas of twee klassen in een ander schoolgebouw onder te brengen. Hiertegen bestaan uit onderwijs- kundig oogpunt echter ernstige bezwaren, zeker wanneer het gaat om een termijn van verscheidene jaren. Een andere mogelijkheid is het vergroten van het 35 m2 grote nood- lokaal dat ingevolge uw besluit van 30 auqustus 1973, nr. 94, op de zolder van de Crayenesterschool is gemaakt en dat tot de renovatie werd gebruikt door een kleine klas. De kosten van verqroting en ver- betering van dat lokaal worden blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op f 28.240, De inspektrice van het kleuteronderwijs en van het lager onderwijs adviseert zo mogelijk aan de vergroting van dat lokaal medewerking te verlenen. Een rijksvergoeding van stichtingskosten zal helaas - althans voorlo- pig - niet kunnen worden verkregen; dit in verband met de aanwezigheid van lege lokalen binnen een straal van twee kilometer. Wij stellen u niettemin voor een krediet tot genoemd bedrag beschik- baar te stellen Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester O.R. van den Bosch

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 15