2e afd. ?fi nei 1983 B1JSTELLIN8 BELEIDSPLAN VOORJAAR 1983 4b Heemstede, S anril 1983. Aan de raad, Hierbij bieden wij uw raad aan een aantal voorstellen met betrekkinq tot de meerjarenwensenlijst, alsmede onze voorstellen naar aanleiding van het rapport van de werkgroep heroverweging gemeentelijke uitgaven en inkomsten. Alvorens deze voorstellen te behandelen hebben wij er behoefte aan een korte beschouwing te wijden aan het systeem van beleidsplanning. Bij de najaarsbehandeling hebben wij toegezegd in de commissie voor financiën en beleidsplanning hierover van gedachten te wisselen mede in het kader van de verdere ontwikkeling van het systeem en de door- zichtelijkheid hiervan. De doelstellingennota is in het najaar van 1982 bijgesteld. Bij de behan- deling werd kritiek geuit met betrekking tot de leesbaarheid en de wijze waaroD de beleidsintenties werden ingenast. Bij de behandelinc in de com- missie voor de beleidsnlanning is ondermeer aan de orde geweest de vraag of de doelstellingen concreter omschreven zouden moeten worder teneinde beter een beleidsbenalende functie te kunnen vervullen. De con.missie is van mening dat de doelstellingen naast de beleidsintenties een aanvullende rol vervullen. Niet uitaesloten wordt dat gedurende de diverse bijstel- lingen wat "wildgroei" is ontstaan. Een onschonen van de doelstellingen- nota lijkt dan ook zinvol. Het beste moment hiervoor is waarschiinlijk halverwege de raadsneriode. De raad is daardoor in de gelegenheid om vol- doende in te snelen on de wijze van werken met de beleidsnlanning. Een bijstelling direkt aan het begin van de nieuwe raadsneriode blijict teveel 'bezwaren on te leveren. Voor de herbezinning op de doelstellingennota lijkt daarom januari 1985 de beste gelegenheid. Een dergelijke herbezinning zal dan iedere vier jaar plaatsvinden. Wel zal kort na de aanvang van een nieuwe raadsperiode bezien moeten worden in hoeverre beleidsintenties aanlei- ding zijn om de doelstellingen bij te stellen. Deze '-.'ijze van werken waarborot de continuïteit in het beleid en naakt tevens dat de doelstel lingen de aandacht krijgen die zij vcruienen. Ten aanzien van de samenstel1ing van de meerjarenwensenlijst worden geen wijzigingen voorgesteld. Wel wordt de hoop uitgesoroken dat de doelstellingen meer als inspiratiebron mogen fungeren dan tot nu toe. Wij zullen hierna een poging doen de nrojecten van een betere toelich- ting te voorzien dan in het verleden mogelijk bleek. On die wijze zal de duidelijkheid voor de burgers bevorderd worden. Tevens is het dan voor uw raad mogelijk een betere afweging tussen de projecten te maken. Tot nu toe is het gebruikelijk geweest dat de zg. heroverwegingsprojec- ten door ons college aan de lijst van projecten waartussen prioriteiten dienen te worden gesteld werden toegevoegd. Wij hebben de werkgroen heroverweging uitgaven en inkomsten verzocht voor een hoger bedrag aan mogelijkheden aan te dragen dan op grond van het (bijgestelde) dekkings- plan strikt noodzakelijk is. Dit biedt de mogelijkheid voor uwi raad om

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 1