4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 30 juni 1983 BUSHALTEN LIJN 4 72 Heemstede, 7 juni 1983. Aan de raad In het op 25 maart 1982 door u vastgestelde Verkeersstruktuurplan derde fase is in het hoofdstuk Openbaar Vervoer een paragraaf "Gewenste rege- ling" opgenomen. In deze paragraaf wordt geconstateerd dat het in principe mogelijk is de bestaande lijnvoering van de bussen te verbeteren. Daarbij zou als uit- gangspunt moeten gelden dat in principe alle woongebieden van Heemstede per openbaar busvervoer een direkte verbinding moeten hebben met alle belangrijke bestemmingen in Heemstede en Haarlem. Bovendien zou nood- zakelijk overstappen zoveel mogelijk vermeden moeten worden. Op basis van deze uitgangspunten doet het Verkeersstruktuurplan een aan- tal voorstellen. Eén van deze voorstellen is om de huidige buslijn 71 een andere route te laten rijden. Lijn 71 is thans de enige dienst die Heemstede in de west-oost richting doorkruist. De route door Heemstede is echter vrij kort, zodat slechts een klein deel van de bevolking enig nut van deze lijndienst heeft. Om deze enige west-oost verbinding meer ten dienste van de Heemsteedse bevolking te laten rijden, wordt in het Verkeers- struktuurplan voorgesteld de bus de volgende route te laten rijden: sta- tion Heemstede-Zandvoortselaan-Herenweg-Kerklaan-Provinciënlaan-Raad- huisplein-ValkenburgerpIein-Wipperplein-Heemsteedse Dreef-Johan Wage- naarlaan-Schouwbroekerbrug. In de afgelopen jaren is verschillende keren bij de direktie van de N.Z.H.V.M. aangedrongen op die routewijziging. Thans is het zover dat ae routewijziging in oktober a.s. zal worden ingevoerd; de bus zal onder nummer 4 gaan rijden. De nieuwe dienst kent o.i. een aantal belangrijke bestemmingen, te we- ten: het station, de bibliotheek, het raadhuis, het winkelcentrum, de Olijftak, de Burghave, de Heemhaven, het Diaconessenhuis en het winkel- centrum Schalkwijk. De wijken/woongebieden die worden doorkruist of na- bij gepasseerdzijn de wijken ten noorden en ten zuiden van de Zand- -1- V

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 25