2e afci. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 30 juni 1983 14E WIJZIGING ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT 76 Heemstede, 14 juni 1983. Aan de raad In februari 1983 heeft de minister van Binnenlandse Zaken aan de gemeen- tebesturen medegedeeld: 1. De salarissen voor rijkspersoneel met ingang van 1 januari 1983 te handhaven op het peil van 1 juli 1982 en alle rijksambtenaren in plaats daarvan jaarlijks 3 extra verlofdagen toe te kennen. 2. De vakantieuitkering voor de periode van 1 januari 1983 tot 1 okto- ber 1983 vast te stellen op 7,5 Hierover was in eerste instantie geen overleg gevoerd met het Centraal Orgaan inzake Gemeenschappelijke Behandeling van Gemeentelijke Perso- neelsaangelegenheden. Na overleg is door het Centraal Orgaan hierover op 11 april 1983 een advies uitgebracht. In ait advies is betrokken het feit dat er diverse gemeenten zijn, waar een van 40 uur afwijkende wekelijkse werktijd geldt of een afwijkend aantal basis-verlofdagen wordt toegekend. De centrales van overheidspersoneel hebben nadrukkelijk de bereidheid uitgesproken om op korte termijn met het Centraal Orgaan het overleg te willen openen over deze materie. Alles overwegende komt het Centraal Orgaan tot de aanbeveling om de drie converteerbare vrije dagen toe te kennen. Gezien het feit, dat het omtrent één en ander gevoerde overleg met de centrales tot overeenstemming heeft geleid kan bij ongewijzigde over- neming van de voorgestelde tekst, plaatselijk overleg achterwege blij- ven Wij stellen u voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp-besluit een be- slissing te nemen. Terzijde achten wij het juist op te merken het voornemen te koesteren om - in beginsel dit najaar- met nadere voorstellen te komen m.b.t. de arbeidstijd van in gemeentedienst werkzame ambtenaren. Bij deze voor- stellen die uiteraard ook zullen worden voorgelegd aan het G.O., zullen landelijke ontwikkelingen worden betrokken. Bij e.e.a. wordt gedacht

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 35