2e afd. 29 september 1983 VERVANGING C.V.-KETEL IN DE BRANDWEERGARAGE 98 Heemstede, 13 september 1983. Aan de raad, In 1970 werd de brandweergarage met de daarboven gelegen woningen voor de eerste maal opgeleverd. De in het pand aanwezige centrale verwarmingsinstal1atiedie de woningen, de garage met kantoor en heV instructielokaal van warmte voorziet, is derhalve bijna veertien jaar oud. In het stookseizoen 1982/1983 kwam door een aantal storingen aan het licht dat één lid in de ketel defect is. Hierdoor stroomt er water uit de ketel. Dit heeft tot gevolg dat deze steeds moet worden bijge- vuld om te voorkomen dat een nieuwe storing zal optreden. De kosten van vervanging van het defecte onderdeel zullen f 4.500,-- (inclusief b.t.w.) bedragen. Het onderdeel moet in Amerika worden besteld en heeft een levertijd van ongeveer vijf maanden. De afschrij- vingstermijn van de ketel bedraagt vijftien jaar. Het wordt, bij reparatie, niet uitgesloten geacht dat er in de toekomst nieuwe sto- ringen optreden. Gezien de leeftijd van de ketel en gezien het feit dat de reparatie niet op korte termijn kan worden uitgevoerd, ligt totale vervanging voor de hand. In de nieuwe situatie zullen twee ketels worden ge- plaatst. Eën ketel voor de bovenwoningen en één ketel voor de garage met kantoor en het instructielokaalDe 1aatstgenoemde ketel zal een zogenaamde "hoog rendements" ketel worden. Het voordeel van het plaatsen van twee ketels is dat als er storing optreedt bij één van de ketels, niet direct het gehele pand zonder warmte-voorziening komt te zitten. De totale kosten van deze vernieuwing van de c.v.-ketel in de brand- weergarage bedragen f 19.170,— (inclusief O.B.). Voor deze vernieu- wing is een subsidie te verkrijgen van circa f 4.000,Deze sub- sidie wordt verstrekt door het flinisterie van Economische Zaken.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 119