2e afd. 29 sppfember 1983 PROGRESSIEVE ELEKTP.ICITEITSTARIEVEN 94 Aan de raad, INLEIDING. In 1981 vond een behandeling plaats van de nota "Tarievenstruktuur elektriciteit" van het gemeentelijk technisch bedrijf. Tegelijk rnet deze nota werd de nota "Progressieve elektriciteitsta- rieven" van de fraktie van Progressief Heemstede behandeld. De conclusie van de diskussie die plaatsvond was, dat met de aard en de strekking van de nota Tarievenstruktuur elektriciteit" wordt in- gestemd. Voorts worden de progressieve tarieven gewaardeerd als mid- del om tot energiebesparing te komen. Onderkend is daarbij dat een goede voorlichting geboden is. Daarnaast wordt ingezien dat aan progressieve tarieven maatschappelijke nadelen verbonden zijn. Realisering van progressievc tarieven voor Heemstede wordt door een meerderheid niet mogelijk geacht. In samenwerking met anderen moet daarom gezocht worden naar mogelijkheden om hiertoe te komen. Aan de Vereniging van Exploitanten van Elekt.riciteitsbedrijven in Nederland VEEN) en de voorlopiqe Algemene Energieraad is daarom ver- zocht om landelijk aanbevelingen te doen die invoering van progressie- ve elektriciteitstarieven kunnen bewerkstel1igen In sept.ember 1982 zijn door ons college de door de frakties geformu- leerde heleidsintenties overgenomen. Hierin is o.m. de volgende in- tentie opgenomen: "Uiterlijk september 1983 zal de raad een beslissing moeten nemen over het wel of niet invoeren per 1 januari 1984 van progressieve elektri- citeitstarieven". Ter uitvoering van deze intentie leggen wij u dit stuk thans voor. Ontvangen reakties. Van de Algemene energieraad en de VEEN zijn inmiddels reakties ontvan- genNaar aanleiding van de ontvangen nota "Progressieve tarieven van de VEEN is aan het Centrum voor Energiebesparing een standpunt gevraagd ten aanzien van een dergelijke tariefstruktuur. Deze reaktie is inniid-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 11