2e afd. 29 september 1983 HERWAARDERING ONRQEREND-GOEDBELASTINGEN 101 Heemstede, 1 september 1983. Aan de raad, Krachtens de verordening onroerend-goedbelastingen dienen de geschatte waarden iedere drie jaren te worden herzien. De huidige waarden zijn ge- schat op het prijspeil 1 januari 1980. Zij golden voor de belastingjaren 1981, 1982 en 1983. De herwaarderingen in 1977 en 1980 zijn in eigen beheer uitgevoerd aan de hand van de ons bekende gegevens. Door de ontwikkelingen van de laatste jaren op de onroerend-goed markt lijkt ons inschakeling van deskundigen bij deze herwaardering dan ook noodzakelijk. Tevens moet bij deze herwaardering rekening worden gehouden met de wijzi- ging van artikel 273 van de gemeentewet. Deze wijziging houdt in dat t.b.v de heffing onroerend-goedbelastingen van de incourante objekten, de gecor- rigeerde vervangingswaarde vastgesteld moet worden. Bij deze waardevast- stelling wordt rekening gehouden met de herbouwwaarde minus de technische, economische en funktionele veroudering. Deze waardevaststel1ing vereist gespecial iseerde taxateurs. In Heemstede zijn 100 incourante objekten waaronder enkele zeer grote zoals Hageveld, Meer en Bosch, Diaconessen- huis, de Hartekamp, Amsterdamse Waterleidingen, MariënheuvelBosbeek, diverse bejaardentehuizen, de sportcomplexen en de scholen. Bij een twee- tal bureaux is een prijsopgave gevraagd voor herwaardering van de objek- ten, gesplitst naar incourante en courante objekten. Aan de hand van de ontvangen offertes stellen wij u voor de taxaties van de courante objek- ten te laten verrichten door het makelaarskantoor de Ridder en Strijbis B.V. De objekten worden dan op dezelfde wijze getaxeerd als in 1974. Het makelaarskantoor kan dan gebruik maken van de opgedane ervaring en de reeds in hun bezit zijnde gegevens. De kosten voor deze taxaties be- dragen f 22.500,— exclusief B.T.W. Ten aanzien van de herwaardering van de incourante objekten stellen wij u voor de taxaties te laten verrichten door de stichting voor Kadastrale en Financiële Administratie (Kafi). De kosten voor de taxatie van de incourante objekten bedragen f 38.000,— exclusief B.T.W.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 129