dels eveneens ontvangen. Reaktie Algemene energieraad De raad bereidt een stuk voor waarin op de voor- en nadelen van een lineaire en een progressieve tariefzetting zal worden ingegaan. De toegezonden"stukken kunnen daarbij van dienst zijn. Reaktie VEEN. In deze reaktie worden de progressieve elektriciteitstarieven afgewe- zen. Daarbi.j worden als belangrijkst.e overwegingen gehanteerd: - Invoering van progressieve tarieven is alleen verantwoord als dit voor alle energiedragers gebeurt, hetgeen onmogelijk lijkt. Uitwijk naar andere energiedragers ligt anders voor de hand, zodat dit niet tot besparing leidt. - Praktische problemen verbonden aan de invoering van progressieve tarieven zijn zeer groot. Als belangrijkste verbruiksbepalende faktoren worden genoemd: - gezinssamenstel1ing en- situatie; - aanwezigheid openbare gasvoorziening; - aanwezigheid centrale verwarming; - aanwezigheid bepaalde elektrische apparatuur; - inkomen. De praktische problemen om met deze faktoren rekening te houden lijken onoplosbaar. Afgezien van administratieve problemen. - Effekt op totale energieverbruik van prngressieve tarieven voor huishoudelijk elektriciteitsverbruik zal gering zijn. Het huishoudelijk eiektriciteitsverbruik vormt 6% van het t.otale Nederlandse primaire energieverbruik. Daarnaast wordt gewezen op een onderzoek naar het elektriciteitsver- bruik in circa 3000 huishoudens. Daarbij is gebleken dat verschillen in verbruik lang niet altijd zijn terug te voeren tot verschillen in de grootte van het samenlevingsverband. Uit door de VEEH gemaakte studies van binnen- en buitenlands materiaal is niet gebleken dat een progressieve tariefstruktuur leidt tot de be- sparing die men beoogt. -2- 2e afd 29 september 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 12