102 4E WIJZIGING LEGESVEROROENING Heemstede, 14 september 1983 Aan de raad, In de raadsvergadering van 28 oktober 1982 is door uw college de 3e wij- ziging van de legesverordening vastgesteld. Evenals in 1982 het geval is geweest stellen wij u voor de tarieven trendmatig met U te verhogen. Dit is het laatst door de minister vastgestelde percentage. Van verhoging zijn uitgezonderd de bedragen welke ingevolge wettelijke bepalingen niet verhoogd mogen worden en de leges van abonnementen op raadsstukken, raadsverslagen enz.. Daarnaast is er nog een beperkt aan- tal bedragen om praktische redenen niet verhoogd. Tevens willen wij van de gelegenheid gebruik maken enige nieuwe tarieven in de legesverordening op te nemen. Zo stellen wij u voor een bedrag van 50,-- in rekening te brengen voor de afhandeling van een aanvraag om gemeentegarantie bij de aankoop van een bestaande woning. Een en ander conform lijst A, opgenomen in de aanbiedingsnota bijstelling be- leidsplan voorjaar 1983. Daarnaast willen wij een bedrag van f 90, in rekening brengen voor de afgifte van een lozingsvergunning en een bedrag van f 180,-- voor een vergunning afgegeven op grond van de ge- luidhinderverordening. Tevens dienen de kosten van externe adviseurs, die voor de beoordeling van een aanvraag voor bovengenoemde vergunningen noodzakelijk zijn, aan de aanvrager in rekening te worden gebracht. Wij stellen u voor de 4e wijziging van de legesverordening vast te stel- len conform bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. 2e afd. 29 september 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 131