2e afd. 29 septewber 1983 WIJZIGING STATUTEN WÛNINGSTICHTING HEEMSTEOE 90 Heemstede, 16 augustus 1983. Aan de raad, Overeenkomstig het bepaalde in artikel 3 van de statuten van de Woning- stichting Heemstede, is in artikel 14 van het door de Woningstichting vastgestelde Reglement op de bewonersconanissies vermeld dat van elke bewonerscouuiiissie één lid zitting zal hebben in het bestuur van de Wo- ningstichting Volgens de huidige statuten van de Woningstichting eindigt het bestuurs lidmaatschap voor alle bestuursfunkties, bij het bereiken van de zeven- tig-jarige leeftijd. Het bestuur van de Woningstichting heeft thans voorgesteld de statuten zodanig te wijzigen dat de zeventig-jarige leef tijdsgrens alleen geldt voor bestuursleden voorzover zij niet zijn of worden benoemd als vertegenwoordiger van de huurders. Het bestuur is van mening dat het stellen van een leeftijdsgrens jn strijd is met de democratiseringsgedachte. Daarbij komt dat bij complexen die door ouderen bewoond worden, de be- wonersconuuissies zijn samengesteld uit ouderen en het mogelijk moet zijn dat ook in dat geval een lid van de bewonerscommissie lid van het bestuur van de Woningstichting is. De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft inmiddels, bij besluit van 31 mei 1983, de vereiste toestenuning tot wijziging van de statuten verleend. Voorgesteld wordt het ontwerp-raadsbesluit tot wijziging van de statu- ten van de Woningstichting Heemstede vast te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 1