2e afd. 1 september 1983 INVOERING ROLEMMER BINNENWEG 91 Heemstede, 2 augustus 1983. Aan de raad, In uw vergadering van 31 januari 1980 besloot u tot invoering van het systeem van de rolemmer voor het ophalen van het huisvuil in de gemeen- te. In verband met de plannen voor verbetering van de Binnenweg, waar- bij zoveel mogelijk parkeerruimte zou worden aangelegd, was het op dat moment nog niet duidelijk of het werken met de rolemmer hier ook tot de mogelijkheden zou kunnen behoren. Uit de inmiddels vergevorderde plannen blijkt dat deze winkeistraat bereikbaar blijft voor het vracht- verkeer, zodat het niet langer noodzakelijk is om de invoering van de rolemmer in deze straat uit te stellen. Tot nu toe wordt met behulpvan twee rolemmers, die door de beladers ter plekke worden gevuld, het huis vuil in deze straat opgehaald. Dit geeft oponthoud en daardoor stagnati bij de doorstroming van het verkeer. Met de winkeliersvereniging Binnenweg is over de voorgenomen invoering van de rolemmer reeds overleg gevoerd. Volgens het bestuur zijn er van de kant van de winkeliers geen bezwaren te verwachten. Voorts zullen de bewoners van de bovenetages, die op de begane grond geen berging hebben, geen gebruik kunnen maken van de rolemmer, zodat in deze gevallen een ontheffing zal moeten worden verleend. De gereserveerde rolemmers voor de Binnenweg zijn grotendeels aan inge- zetenen verkocht, zodat 200 emmers zullen moeten worden besteld f 90,-- inclO.B. Het totaal benodigd krediet bedraagt dan 200 x f90, 18.200, Wij stellen u voor om tot invoering van de rolemmer op de Binnenweg te besluiten en voor de aanschaf van 200 rolemmers een krediet van f 18.200,— ter beschikking te stellen. Een ontwerp-besluit treft u hi( bij aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 5