2e afd. 1 seDtember 1983 VERNIEUWING 150 DIENSTLEIDINGEN WATER IN VERBAND MET LEKVERLIES 92 Heemstede, 16 augastus 1983. Aan de raad, Sinds het begin van de waterdistributie in Heemstede in 1911 tot aan het einde van de vijftiger jaren werden voor de huisaansluitingen loden leidingen gebruikt. Afhankelijk van de plaatselijke grondsoort en de destijds gebruikte materiaalkwaliteit verkeren een aanzienlijk aantal leidingen, die ouder zijn dan 40 jaar in slechte staat. Het aantal lekken per jaar bedraagt 2,5% van het totaal aantal leidingen. Landelijke gemiddelden hiervoor zijn: 0,87% voor lood en 0,48% voor kunststof Voorts is uit recent onderzoek gebleken dat door afgifte van lood dit materiaal minder gewenst is voor de distributie van drinkwater. In verband met deze situatie stellen wij u voor bovenbedoelde leidingen in beperkte mate systematisch te vernieuwen. Het uitvoeren van deze vernieuwingen zal waar mogelijk gekombineerd worden met andere werkzaam- heden van het gemeentelijk technisch bedrijf. Tengevolge van de ver- nieuwing vao de loden dienstleidingen in kunststof leidingen kan er geen aarding meer plaatsvinden. Voorzover door de partikuliere eigenaar nog geen onafhankelijke aarding heeft plaatsgevonden zal er een provi- sorische aarding gemaakt worden door middel van een aansluiting op het hoofdleidingnet. In het verleden werden de kosten van vernieuwing van de dienstleidingen gedekt uit het onderhoudsbudgetten iaste van de exploitatie van de sector watervoorziening. Nu vernieuwing van een groter aantal per jaar noodzakelijk is, lijkt het ons juister de kosten ten laste te brengen van de kapitaaldienst, waardoor de lasten gespreid worden over het aan- tal af te schrijven jaren. Omdat bij aanleg van nieuwe waterdienstlei- dingen de kosten altijd geheel werden betaald door de aanvrager kent de sector watervoorziening tot op heden geen post "dienstleidingen" Daarvoor is met ingang van de begroting 1983 van het gemeentelijk tech- nisch bedrijf een post voor deze voorziening opgenomen, welke pro memorie is geraamd. De kosten voor het vernieuwen van 150 dienstleidingen worden - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 7