4e afd. 27 oktober 1983 111 Verdere differentiatie en de beheersvormen zijn daarin eveneens vastgelegd. In afwijking van de eerder vastgestelde uitgangspunten is in het programma afgezien van een ruimtereservering voor een bibliotheek in het noordelijk deel van het plangebied. Wat betreft de overige voorzieningen, voorziet het programma in reserveringen voor een nieuwe A.H.-vestiging (inmiddels besloot uw raad op 30 juni 1983 tot definitieve reservering) en een sportzaal van 12 x 21 m met bijbehorende voorzieningen. Het reglement voor de meervoudige opdracht omschrijft o.m. de in- houd van de opdracht, de eisen, waaraan de planinzendingen moeten voldoen en de beoordeling daarvan. Programma, reglement, alsmede de uitgangspunten voor de met de winnende inzender te sluiten overeenkomst werden op 27 april 1983 door ons college vastgesteld, de raadscommissie r.o.v. gehoord, en met ander documentatiemateriaalzoals concept-bestemmingsplan en basistekeningen aan de uitgenodigde ontwikkelaars ter beschik- king gesteld. Op 18 mei d.o.v. is door de projectgroep een informatiedag georga- niseerd ter beantwoording van vragen en opmerkingen naar aanleiding van de verstrekte opdrachtgegevens. De ingediende plannen Op 8 juli 1983 zijn de zeer uiteenlopende plannen door de ontwikke- laars aan de projectgroep gepresenteerd. Aan de bijbehorende toelichting ontlenen wij het volgende. Nevanco heeft een zeer compacte bouwvorm ontwikkeld, uitgaande van een kruisvormige gebouwplattegrond met een vierzijdige oriëhtatie. Met^behulp van dit schakelbaar element is een ruimtelijke structuur opgebouwd, waarin de dwarsverbindingen van de Blekersvaartweg naar de Burg. van Lennepweg tot uitdrukking komen. Centraal in de lengterichting is een singel gelegen. De bouwhoogte is door deze specifieke verkavelingsvorm in grote delen van het gebied beperkt tot 2 3 3 lagen. Bij het centraal gelegen carré wordt plaatselijk een vijfde laag toegepast.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 13