137 -24- 4e afd. 15 december 1983. Artikel 2 Vrijstelling voor kleine bouutoerken en geringe afljijkingen I. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het plan voor a. het bouwen van kleine, niet voor bewoning bestemde bouwwerken ten behoeve van openbare nutsbedrijven en/of van andere naar doelstel- ling daarmee vergelijkbare instellingen, zoals transformatorhuis- jes, schakelhuisjesgemaalgebouwtjestelefooncellen en wacht- huisjes voor verkeersdiensten, mits deze niet groter zijn dan 50 m3 en de bouwhoogte niet meer bedraagt dan 3.00 m; b. het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, die om waterstaat- kundige of verkeersredenen noodzakelijk zijn, zoals duikers en keermuren c. geringe veranderingen in de tracés van wegen en de aanpassing daaraan van de ligging en de vorm van bestenmingsgrenzenindien bij definitieve uitmeting blijkt, dat een weg als gevolg van de werkelijke toestand van het terrein slechts kan worden uitgevoerd als op ondergeschikte punten van het plan wordt afgeweken, met dien verstande dat het trace van een weg alsmede de bestemmings— grens ten hoogste 2.00 m mag worden verlegd; d. afwijkingen van het plan, inbegrepen bebouwingsgrenzen en -opper- vlakten teneinde de uitvoering van een bouwplan mogelijk te maken, indien op grond van een definitieve uitmeting of in verband met de verkaveling en/of situering blijkt, dat aanpassing van het plan noodzakelijk is en de afwijking van zo ondergeschikte aard blijft, dat de structuur van het plan en de belangen van derden niet worden geschaadmet dien verstande dat de afwijking niet meer mag bedragen dan I0Z. 2. Een besluit tot vrijstelling als bedoeld in lid I onder a en d wordt niet genoraen, dan nadat de Conmissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting is gehoord en dan nadat belanghebbenden gedurende 30 dagen in de gelegenheid zijn gesteld daartegen schriftelijk bezwaren in te dienen.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 28