2e afd. 26 januari 1984 OVERDRACHT "MEERZICHT" EN "MEERLHORST" AAN DE STICHTING "WONINGSTICHTING HEEMSTEDE" 4 Heemstede, 10 januari 1984. Aan de raad, Voor zowel het pand "Huize Meerzicht", Glipper Dreef 205, als voor het pand "de Meerlhorst", Van Merlenlaan 2, zijn door uw college kredieten beschikbaar gesteld om de verbouwing tot respektievelijk 9 en 17 wooneenheden mogelijk te maken. Thans zijn de werkzaamheden zover gevorderd dat "Huize Meerzicht" eind januari opgeleverd zal worden en de oplevering van "de Meerl- horst" eind april wordt verwacht. Inmiddels heeft het bestuur van de stichting "Woningstichting Heem- stede" zich, op ons verzoek bereid verklaard beide panden te exploi- teren mits de gemeente een bijdrage zou verstrekken in de extra onderhoudskostenVoor "Huize Meerzicht" worden deze extra kosten geraamd op f 1.200,per jaar en voor "de Meerlhorst" op 2.400, per jaar. Wij stellen u voor hiervoor een eenmalige bijdrage te verstrekken van f 12.000,en f 24.000, zijnde 10 x het jaarlijkse tekort. Deze bedragen kunnen gedekt worden üit het fonds "Volkshuisvesting". Voor "Huize Meerzicht" kan dit uit de reeds beschikbaar gestelde kre- dieten voor de restauratie en verbouwing. Voor "de Meerlhorst" vragen wij u een aanvullend krediet beschikbaar te stellen. Voor de exploitatie dienen beide panden aan de "Woningstichting Heem- stede" te worden overgedragen. Gelet op het specifieke karakter van "Huize Meerzicht" vinden wij het gewenst de grond in erfpacht uit te geven. De inbrengwaarde van beide panden dient gesteld te worden op de door de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube- heer geaccepteerde grond- en verbouwingskosten, welke momenteel voor "Huize Meerzicht" gesteld zijn op f 737.345,— en voor "de Meerlhorst" op f 1.376.663,

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 15