4e afd. 26 januari 1984 6 AANSCHAF TELAPPARATUUR TEN BEHOEVE VAN VERKEER Heemstede, 10 januari 1984. Aan de raad, Regelmatig ontvangen wij brieven waarin geklaagd wordt over de ver- keerssituatie in een bepaalde straat. Naar aanleiding van een dergelijke klachtwordt vaak een onderzoek ge- houden naar de intensiteit, de snelheid en de samenstelling van het verkeer. Aangezien de beschikbare apparatuur niet meer voldoende funktioneert, vergen de onderzoeken veel tijd en geld; vervanging is derhalve ge- wenst. Nieuwe apparatuur biedt bovendien de volgende gebruiksmogelijkheden: het verkrijgen van een inzicht in de ontwikkeling van de verkeers- intensiteiten op de belangrijkste doorgaande wegen; het inschakelen van de apparatuur bij de voor- en na-onderzoeken bi j belangrijke rekonstrukties en/of verkeersmaatregelen het verkrijgen van de noodzakelijke gegevens voor geluidhinderprog- noses (thans slechts te verkrijgen door visuele waarnemingen) Bovenstaande gegevens kunnen worden verkregen met behulp van de vol- gende apparatuur: een eenvoudig apparaat voor verkeerstellingen (met oplaadbare batte- rij en twee stuks regelbare 1uchtschakelaars voor aansluiting van telslangen); een verkeerstelapparaat, dat ook geschikt is voor het doen van snel- heidsmetingen en het bepalen van de samenstel1ing van het verkeer; twee datamodules van respektievelijk 4K 1000 registratie-eenheden) en 12K voor het opslaan van de verkregen verkeersgegevens in genoemde telapparaten; centrale verwerkingseenheid met toetsenbord en printeraansluiting en programma's voor het omzetten van de verkeersgegevens op de datamo- dules naar diverse soorten overzichten: - weektabel met uurintensiteiten; - tabel met 5/15 minuten tellingen; - intensiteitentabel t.b.v. Wet Geluidhinder; - snelheidsklassificatie;

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 21