5e afd. 26 januari 1984 7 SUBSIDIE PROJEKT ALFABETISERING STICHTING HET HONK Heemstede, 10 januari 1984. Aan de raad, Het Gestuu'- van de stirhting let Honk verzoekt subsidie in de kosten van het piojekt alfabetisering. Het Honk organiseert jaarlijks een cursus alfabetisering. Tot op he- den waren omvang en kosten van de cursus gering. Het Honk heeft zich beraden over het alfabetiseringswerk en heeft besloten de organisatie en uitvoering van het alfabetiseringswerk te wijzigen. Tot augustus 1983 ontvingen de deelnemers individueel les van vrij- willigers. Sinds augustus 1983 heeft Het Honk 3 vakkrachten aangetrok- ken en de deelnemers ontvangen thans groepsgewijs les. Tevens heeft Het Honk besloten de deskundigheid van de vakkrachten en de vrijwilli- gers te bevorderen. Thans nemen 11 personen aan het projekt deel Verwacht wordt dat dit aantal zal stijgen tot 16. Het bestuur van de stichting Het Honk verzoekt subsidie in het kader van de uitvoeringscirculaire projekten ontwikkelingsbeleid volwasse- nen-educatie. In 1980 heeft de Minister van C.R.M., Onderwijs en Wetenschappen en Sociale Zaken deze uitvoeringscirculaire uitgebracht. Deze circulaire biedt de mogelijkheid om voor projekten alfabetisering educatieve ak- tiviteiten voor culturele minderheden projektplannen in te dienen. Op basis van deze projektplannen kunnen door het rijk faciliteiten beschikbaar worden gesteld. Omtrent de begroting kan het volgende worden opgemerkt. Oe vergoeding aan de vakkrachten wordt begroot op 4 x 55,-- x 40 we- ken 8.800, De vakkrachten ontvangen 25,— per uur 2,50 reiskostenvergoeding. Zij geven 1 x per week gedurende één uur les en er vindt 1 x per 14 dagen lesoverleg tussen vakkrachten plaats. Zij worden 2 uur per week ui tbetaald. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 23