2e afd. 26 ianuari 1984 VERVANGING LEIDINGEN BINNENWEG 9 Heemstede, 10 januari 1984. Aan de raad, Een groot gedeelte van de waterleidingen in de Binnenweg, tussen de Kastanjelaan en de Bronsteeweg, is ruim 70 jaar oud en verkeert ten gevolge van korrosie in slechte staat. Deze korrosie, die zowel in- wendig als uitwendig optreedt, verzwakt het leidingmateriaalBoven- dien wordt de kwaliteit van het drinkwater door loskomende roest negatief beïnvloed. Vooral daar waar het een voedingsleiding be- *reft die de gehele wijk van water voorziet is het nemen van maatre- gelen binnei een redelijke termijn noodzakelijk. Op grond van bovenstaande en om regelmatige reparatiewerkzaamheden te voorkomen nadat de herinrichting is voltooid, is het gewenst de hoofd- en dienstleidingen te vervangen. Verder is het noodzakelijk om op 6 kruisingen tussen de nieuw te leg- gen riolering en de nog in goede staat verkerende gas- en waterdienst- leidingen de hoogte-ligging van deze leidingen aan te passen. Bij de vervanging van de waterleiding tussen de IJzeren Brug en de Kastanjelaan, in september 1982, zijn in verband met uitstel van de herinrichtingswerkzaamheden extra kosten gemaakt voor o.a. herstel vanbestratingen. Derhalvé dient hiervoor nog een bedrag van 9.100,-- beschikbaar gesteld te worden. De stukken liggen voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Wij stellen u voor voor de noodzakelijke vervangingen een totaal bedrag van 154.100,beschikbaar te stellen verdeeld als volgt: voor de vervanging van de dienstleidingen water een krediet van 123.100,en ten behoeve van de gasleidingen een krediet van 31.000,— Burgemeester en wethouders van HEEI1STEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 29