2e afd. 26 januari 1984 lOa 2. Tenzij de belangen van de dienst zich daartegen verzet- ten, wordt door burgemeester en wethouders buitengewoon verlof met behoud van bezoldiging verleend aan de ambte- naar: A. voor het bijwonen van algemene vergaderingen van vere- nigingen van ambtenaren of, voor zover het algemene verenigingen betreft welke ook andere groepen van ambte- naren dan gemeentepersoneel organiseren, voor het bij- wonen van algemene vergaderingen van een landelijke groep van gemeentepersoneelindien de ambtenaar lid van het hoofdbestuurbestuurslid ener landelijke groep of afgevaardigde van een afdeling 1s, met dien verstan- de dat van elke afdeling voor iedere vijftig leden of gedeelte daarvan aan ten hoogste twee afgevaardigden tot een maximum van tien afgevaardigdenverlof wordt ver- leend; B. voor het bijwonen van hoofdbestuursvergaderingen indien hij lid is van het hoofdbestuur van bondsraad- of be- stuursraad-vergaderingen indien hij lid is van de bonds- of bestuursraad, en van groepsraadvergaderingen indien hij lid is van een landelijke groepsraad; C. voor het bijwonen van één algemene vergadering van de centrale organisatie waarbij de vereniging van de ambte- naar is aangesloten, indien hij als vertegenwoordiger van zijn vereniging aan die vergadering deelneemt. 3. Tenzij de belangen van de dienst zich daartegen verzetten, wordt door burgemeester en wethouders aan de ambtenaar die krachtens artikel D1 vastgestelde werktijden op gemiddeld vijf dagen per week zijn betrekking vervult, buitengewoon verlof met behoud van bezoldiging verleend: A. om, indien hij daartoe door een centrale van overheids- persor\ee1 als bedoeld in het eerste lid onder A of door een daarbij aangesloten vereniging is aangewezen, be- stuurlijke en/of vertegenwoordigende aktiviteiten te ont- plooien binnen die centrale of die daarbij aangesloten

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 38