4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 januari 1984 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN 3 Heemstede, 4 januari 1984. Aan de raad, Bij uw besluit van 27 januari 1983, nr. 8, werd een herziening van het bestemmingsplan nr. 50A in voorbereiding verklaard, voorzover betrekking hebbend op het gebied ten westen van de spoorlijn en ten noorden van de ZandvoortselaanDe werking van dit voorbereidingsbe- sluit eindigt op 27 januari 1984. Aangezien de artikel 19-procedure voor de uitbreidings- en verbou- wingsplannen van de fa. Empelen en Van Dijk nog niet is afgerond, is het gewenst opnieuw een herziening van het bestemmingsplan voor ge- noemd gebied in voorbereiding te verklaren. Tevens hebben wij het voornemen aan de hierna bedoelde bouwplannen medewerking te verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit houdt in dat een bouwvergunning vooruit- lopend op een herziening van het bestemmingsplan kan worden verleend, nadat een verklaring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten is ontvangen. Voor die procedure is het noodzakelijk dat voor de betrokken terreinen een voorbereidingsbesluit van kracht is. 1. De woningen Eikenlaan 18 en 20 verkeren in slechte staat. De woningbouwvereniging 'Berkenrode' is voornemens deze woningen af te breken en ter plaatse twee nieuwe woningen te bouwen. Een aanvraag om bouwvergunning is inmiddels bij ons ingediend. Het bouwplan is niet in overeenstemming met de hoogtebepalingen van het t±r plaitse vi erende bestcmmingsplan 'Binnenweg e.o.'. De over- schrijding van de hoogtebepaling is acceptabel 2. De woning Haemstedelaan 13 is zeer klein van afmetingen. De eigenaar wil de woning uitbreiden en heeft hiertoe een aanvraag om een bouwvergunning ingediend. Ook dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatste geldende bestemmingsplan 'Binnenweg e.o.', omdat de in het bestemmingsplan vast- gestelde hoogte wordt overschreden. Aangezien de uitbreiding een zeer gewenste verbetering betekent van het woongenot, is de uitbreiding o.i. aanvaardbaar. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 7