4e afd. 26 januari 1984 3 3. De eigenaren van de panden Lorentzlaan 73 en 75 hebben het plan hun woning te vergroten. Het plan is in strijd met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Geleerdenwijk-A'omdat niet voldaan wordt aan de maximale gevelhoogte, aan de vereiste kaphelling en aan het voorgeschreven aantal bouwlagen. Uit stedebouwkundig oog-. punt bestaat tegen het verlenen van medewerking aan het bouwplan geen bezwaar. Aanvragen om bouwvergunning zijn bij ons ingediend. 4. Bij ons college zijn ook plannen ingediend voor het bouwen van een vrijstaande woning en een dubbel woonhuis aan de noordzijde van de Prinsenlaan. De plannen zijn in strijd met de uit 1954 daterende bestemmingsplan-herziening 54A, volgens welke ter plaatse de be- stemming 'openbaar groen' geldt. De bouwplannen zijn wel in over- eenstemming met het ontwerp-bestemmingsplan 'f.lip I' dat reeds ter visie heeft gelegen. Aangezien dit ontwerp-bestemmingsplan niet binnen de daarvoor vast- gestelde termijn is vastgesteld, ligt op het betreffende terrein geen voorbereidingsbescherming Tegen het verlenen van medewerking aan de bouwplannen bestaan geen bezwaren. Wij stellen u voor overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp-besluit te verklaren dat voor genoemde gebieden een herziening van een bestem- mingsplan wordt voorbereid. De betreffende bouwplannen liggen voor u bij de stukken ter inzage. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretarisDe burgemeester, 11.11. van den Hoek. O.R. van den Bosch. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 8