B. en W./ Raads- fraktie P.H. De P.H.-fraktie acht het gewenst om aanvullend op de algemene bijstands- wet te beschikken over een fonds, waaruit in voorkomende gevallen kan worden geput voor het verstrekken van startsubsidies t.b.v. (jeugdige) werklozen voor bijvoorbeeld het oprichten van een bedrijfje voor zich- zelf en een betaalde of onbetaalde arbeidsplaats te creëren. Gedacht wordt aan een jaariijkse storting van 20.000,--. De in het project neergelegde intentie kunnen wij waarderen. Het is ons bekend, dat een rijksregeiing in voorbereiding is. In de eerste plaats zal deze taak bekostigd moeten worden ten laste van deze rijks- regeling. In de regio wordt door ondernemers eveneens een initiatief ontwikkeld. Wij zijn bereid positief in te spelen op deze ontwikkelingen. De voorgestelde fondsvorming wordt door de meerderheid van ons coliege te vaag geacht om ais project opgevoerd te worden. P.H. Het project houdt in een verhoging van het budget met 3.000,-- om het mogelijk te maken dat een volwaardig programma van aktiviteiten voor de jongeren op de Glip ontstaat. De grens voor aanmelding van een project, met een jaarlijks terugke- rende uitgaaf, ligt bij 5.000,--. Wij stellen u voor dit project niet bij de prioriteitenstel1ing te betrekken. Indien de plancommissie specifiek welzijn het voorgestelde project noodzakelijk acht, dient dit via de normale procedure te worden aangevraagd. P.H. Dit project is eveneens door de plancommissie specifiek welzijn aange- meld. Nog niet duidelijk is of andere overheden zullen bijdragen. Wij stellen u voor dit project op te voeren. PH. Is ook vorig jaar opgevoerd en is bij de prioriteitensteliing geëin- digd op nummer 15. Wij stellen u voor het project op te voeren. - 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 39