De werkgroep noemt twee alternatieven om de kosten van het vakonderwijs voor de iagere scholen te verminderen. Wij zijn van mening dat beide aiternatieven te ver gaan. Wei kan over- wogen worden het vakonderwijs lichamelijke opvoeding voor de derde klas van de lagere school af te schaffen. Evenals bij de leer- en hulpmiddelen voor de kleuterscholen zijn wij van mening dat de mogelijke verlaging voor ieer- en hulpmiddeien voor de lagere scholen niet in de overweging be- trokken moet worden. Wij kunnen instemmen met het heroverwegen van de regeling voor studietoelagen voor die studierichtingen waarvoor noch het rijk noch de provincie een st.udiotoelage verstrekken. Een minderheid binnen ons College is van mening dat een klei- ner bedrag beschikbaai moot. blijven cn dus niet heroverwogen moet worden. De werkgroep stelt voor de openingstijden voor de jeugdbiblio- theek gedurende de maandag- en de donderdagavond af te schaf- fen. Wij menen dat de dienstverlening van de bibliot.heek op- timaal gewaarborgd dient te zijn. De genoemde besparing van 25.000,-- zal daarom langs andere weg gevonden moeten wor- den. Om die reden voeren wij geen heroverwegingsprojekt op maar stelien wij op lijst B voor, een onderzoek naar de moge- lijke automatisering bij de bibliotheek. Taakstellend dient hieruit een bedrag van 25.000,-- als budgettaire verruiming voort te vloeien. Met het voorgestelde heroverwegingsprojekt tot budgetverla- ging bij de openbare bibtiotheek kunnen wij ons verenigen. Een vermindering van de bijdrage aan het muziekcentrum Zuid- Kennemerland met 5% in 1986/1987 gaat onsgelet op de reeds plaatsgehad hebbende bezuinigingente ver. Wij voeren daar- om een projekt op voor vermindering van de bijdrage in beide genoemde jaren met 3X per jaar. Gelet op de recente besiuitvoming ten aanzien van de verkoop van werken van beeldende kunstenaars, menen wij dat een her- overweging thans niet aan de orde dient te komen. Gelet op de effekten van de laatste tariefsverhoging bij de openbare bibliotheek menen wij dat een ander contributie- systeem in overweging genomen dient te worden. llet door de werkgroep gedane voorstel gaat ons echt. te ver. Wij stellen voor bij wijze van proef twee systemen van contributiehef- fing naast elkaar te hanteren. In de eerste plaats de hand- having van de huidige (verhoogde) contributie, daarnaast de door de werkgroep gesuggereerde methode waarbij een vast be- drag in rekening gebracht dient te worden van 15,-- alsmedo een bedrag per uitlening van 0,25. Wij stel- len voor dit projekt op lijst B te plaatsen. Na een jaar kan geëvalueerd worden of de verwachte verruiming van 10.000,- gerealiseerd is. - 40 -

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 62