afd- 28 juni 1984 63 enigingen, die slechts gedeeltelijk uit Heemstede komen, lijkt een slechte afweging van belangen. Uit de diverse nota's blijkt niet de noodzaak van een nieuw tennis- ParkDe tennisnota 1977 van Heemstede constateert dat er geen re- gistratie voorhanden is van de ontwikkeling na 1970 en baseert een conclusie op de stroomversnel1ing in tennisbehoeften van de jaren 75-76— 77 om een toekomstige behoefte van 8 tennisbanen vast te stellen voor T.C. GroenendaalHet K.N.L.T.B.-rapport van het dis- trikt Haarlem gaat uit van behoeften per kring (een zeer reëei uit- gangspunt) en constateert eind 1979 voor de kring Heemstede ebn over- capaciteit van 1 baan. Ook Schalkwijk en Hoofddorp hebben een over- capaciteit. De particuliere banen, die nog in Heemstede verhuurd worden (5), zijn niet meeberekend. Het geplande tennispark van 16 banen in Heemstede wordt in het K.N.L.T.B.-rapport niet aangeduid als een voorziening in een tekort, noch aTs een voorziening van binnen korte tijd op handen zijnde be- hoeften, maar als een opvang van toekomstige ontwikkelingen. In het betreffende rapport wordt een groei geschetst van de tennis- sport tot 1978. Huidige cijfers zijn zeer gewenst. Er bestaan namelijk aanwijzingen dat de explosieve groei van de jaren '76-'77 tot stilstand is gekomen en dat zelfs reeds een terug- gang wordt geconstateerddie zich vanwege de economische recessie snel voort zou kunnen zetten. Mocht uit de aldus gecompleteerde cijfers blijken dat er alsnog een toekomstige groei te verwachten is, dan is het niet redelijk daar een "laatste stukje" agrarisch Heemstede met grote landschappelijke waarde voor prijs te geven. Bovendien is er strijd met het vastgestelde streekplan Amsterdam- Noordzeekanaalgebied. In het ontwerp-bestemmingsplan staat niets ge- schreven over onderzochte alternatieven binnen het tennisdistrikt Haarlem, die passen in het vigerende streekplan en zouden kunnen voortvloeien uit een gewenste intergemeentelijke samenwerking. c. Bij het opstellen van het ontwerp-bestemmingspian is geen rekening gehouden met de belangen van de bewoners van de wijk Glip II. Genoemd kan worden: gebrekkige oplossing voor de verkeersproblemen (ontsluiting tennispark, overbelasting Glipperweg, parkeeroverlast -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 10