4e afd. 28 juni 1984 17E WIJZIGING BOUWVERORDENING 66 Heemstede30 mei 1984. Aan de raad, De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft bij circulaire van 28 novem- ber 1983 een aantal wijzigingen van de Model-bouwverordening ter kennis van de leden gebracht. Ter toelichting heeft de V.N.G. het volgende medegedeeld. Enige rechterlijke uitspraken maakten wijziging van een aantal artikelen van de Model-bouwverordening noodzakelijk. Teneinde de gemeenten die daardoor in moei1ijkheden dreigden te geraken, zo snel mogelijk van advies te dienen, zonden wij u - vooruitlopend op deze serie wijzigingen - reeds onze circulaire ROVUB/4459 d.d. 1983-05-24 inzake de artikelen 42 en 48. Volledigheidshalve is de daarin voorgestelde wijziging van de betrokken vrij- stel1îngsbepalîng ook in deze serie wijzigingen opgenomen. Indien het gehele grondgebied van de gemeente met bestemmingsplannen is belegd, behoeven die wijzigingsvoorstellen echter niet in de gemeentelijke bouwverordening te worden overgenomen, omdat ze in dat geval niet van belang zijn. U treft voorts een voorstel aan tot het schrappen van de artikelen 11, 12 en 13. In tegenstelling tot hetgeen wij hadden aangenomen bij het concipiëren van dle artikelen, blijkt de rechter aan artikel 85, tweede lid, van de Wo- ningwet geen betekenis toe te kennen, waardoor toepassing van de genoemde artikelen van de bouwverordening op losse schroeven is komen te staan. Een andere reden tot wijziging van de Model-bouwverordening is gelegen in het 1n werking treden van het Besluit geluidwering gebouwen op 15 februari j.l. Ingevolge artikel 3, achtste lid, van de Woningwet moet de gemeente- lijke bouwverordening binnen een jaar na genoemde datum met het besluit in overeenstemming zijn gebracht. De nieuwe artikelen 116 t/m 119b bevatten het bepaalde in het Besluit ge- luidwering gebouwen. Tekst en opzet van het besluit zijn, teneinde interpretatiemoei1ijkheden te ontgaan, zoveel mogelijk letterlijk overgenomen, hoewel de Woningwet daartoe niet verplicht. Slechts op enkele punten is de tekst redaktioneel aangepast ter voorkoming van onduidelijkheid voor de justitiabelen.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 135