4e afd. 28 juni 1984 66 -16- 3. Niet vun toepussing is het eerste lid vooreen afzonderlijke, binnen een wo- ning gelegen keuken, met betrekking tot geluid afkomstig uit een besloten gemeenschappelijke galerij, hal, gang of trappehuis. 4. Indien een in het eerste en tweede lid bedoelde buiten de woning gelegen besloten ruimte een niet tot bewoning bestemde ruimte is die naar ver- wachting een bijzondere geluidbelasting voor een aangrenzende woning zal veroorzaken, kunnen burgemeester en wethouders ter bescherming van die woning tegen geluidhinder zwaardere eisen aan de geluidwering stellen dan in het eerste en tweede lid zijn voorgeschreven. 5. Tussen twee kamers binnen dezelfde woning moet de isolatie-index voor lucht- en contactgeluid ten minste -20 dB zijn. Niet vun toepussing is deze eis indien de kamers met elkaar in open verbin- ding staan of door een wand met een deur van elkaar gescheiden zijn. 6. Tussen de hoofdwoonkamer en een andere kamer binnen dezelfde woning moet de isolatie-index voor lucht- en contactgeluid ten minste -15 dB zijn. Niet vun toepussing is deze eis indien deze kamers in dezelfde bouwlaag zijn gelegen en in open verbinding staan met elkaar, dan wel door een wand met een deur van elkaar zijn gescheiden. 7. De waarde van het geluidniveau ten gevolge van een in werking gestelde closetpot met waterspoeling mag in kamers, gelegen binnen de woning waarin de closetpot is aangebracht, niet meer zijn dan 40 dB(A). In andere woningen dan die waarin de closetpot met waterspoeling is aan- gebracht mag dat geluidniveau niet meer zijn dan 35 dB(A). 8. In besloten gemeenschappelijke trappehuizen, hallen, gangen, galerijen of daarmee te vergelijken besloten ruimten, moet de getalwaarde van de to- tale geluidabsorptie in elk van de octaafbanden met middenfrequenties van 250, 500, 1.000en 2.000 Mz ten minstegelijk zijn aan 1/8 van de inhoud in m' van de besloten ruimte. 9. Het bepaalde in de voorgaande leden is van overeenkomstige toepassing op wooneenheden. ARTIKEL 118 Geluidwering van niel tot hewoning bestemde gebouwen Nudere eisen kumien worden gesteld ter voorkoming of beperking van ge- luidhinder in aan elkaar grenzende, niet tot bewoning bestemde gebouwen met betrekking tot de ten minste in acht te nemen waarden voor de geluidisolatie tussen die gebouwen.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 150