4e afd. ZS juni 1984 66 -30- ENKELE MOTIVERINGEN van de bij de circulaire nr. ROVUB/7328 van 28 noveinber 1983 in de Model- bouwverordening aangebrachte wijzigingen ARTIKEL 1 - De verwijzing naar NEN 3884 die voorkomt in lid 1 bij de begripsomschrij- ving van 'brandwerendheid', is gewijzigd, omdat thans een verouderd jaar van uitgave van deze norm is vermekl. - Het woord 'wooneenheid' wordt soms in een andere betekenis gebruikt dan in de MBV is bedoeld. In de MBV is dit begrip zodanig gedefinieerd, dat het overeenkomt met de 'wooneenheid' uit de te handhaven Voorschriften en Wenken voor verzor- gingstehuizen voor bejaarden 1965. Met betrekking tot de huisvesting van alleenstaanden en tweepersoonshuis- houdens wordt echter veelal gesproken over Van Dam-eenhedenhetgeen sug- gereert dat dat altijd wooneenheden zouden zijn. In de zin van de bouwveror- dening kunnen dat echter ook woningen zijn. Ten einde de eenheid in begripsomschrijvingen in overheidsdocumenten te be- vorderen zijn nu in overleg met het Ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer herziene begripsomschrijvingen vastgesteld voor 'wooneenheid' en 'bijzonder woongebouw'. Een duidelijker toelichting op de definitie van wooneenheid' in de MBV kan er voorts wellicht toe bijdragen dat er een einde komt aan begripsverwarringen die het behandelen van bouwaanvragen bemoeilijken. Daarom is ook de toelichting op het ontstaan uitgebreid en de desbetreffende wenk voor de toepassing deels herschreven. ARTIKELEN 11, 12 en 13 De regeling in de artikelen 11 tot en met 13 heeft, gelet op uitspraken van de Arob-rechter, geen betekenis meer.De artikelen beoogden meer inhoud te ge- ven aan de taak van het bouw- en woningtoezicht krachtens artikel 85 Woning- wet en artikel 396 bouwverordening. In het kader van deze taak kan een ambtenaar van het bouw- en woningtoezicht iemand die bouwt zonder of in afwijking van een bouwvergunning gelasten dat hij aan deze illegale situatie een einde maakt. I Zie de nog ongepubliceerde uitspraken van de Afdeling rechtspraak van - lüfebruari 1982 (Luijksgestel), nr. A-31.6336 1981 )/S647l - 24juni 1982 (Oudenbosch), nr. A-3.5750 1980).

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 167