4e afd. 28 juni 1984 -32 bescheiden, onder meer len behoeve van de controlerende ambtenaren van het bouwtoezicht, op de bouwplaats aanwezig is. ARTIKEL 25 Ingevolge artikel 25 van de Model-bouwverordening zijn burgemeesteren wet- houders verplicht om een bouwvergunning op verzoek van de rechthebbende over te schrijven op naam van een ander. Van verschillende zijden is er op aangedrongen deze verplichting om te zetten in een bevoegdheid, zodat het verzoek ook geweigerd kan worden, gelet op de hoedanigheid van degene op wie de bouwvergunning zou worden overgeschre- ven. Aangezien het gevolg geven aan deze aandrang echter zou leiden tot een zwaardere procedure voor de burger, is er in het kader van de deregulering van afgezien om ter zake een wijziging van dit artikel op te nemen. ARTIKEL 42 Deze wijziging is het gevolg van recente arob-jurisprudentie. Zie ook de cir- culaire van de VNG aan de leden van 24 mei 1983, nr. ROVUB/4459. ARTIKEL 48 Zie motivering bij artikel 42. ARTIKEL 62 Met de wijziging van lid Ionder b, wordt beoogd in te spelen op de toegenomen behoefte aan woningen voor alleenstaanden of tweepersoonshuishoudens. Mede om het verlenen van een bouwvergunning administratief te vergemak- kelijken, is het niet gewenst dat voor dergelijke woningen uitsluitend bouwver- gunning kan worden verleend, indien onder meer van het voorschrift inzake het minimumaantal kamers per woning vrijstelling wordt verleend. Zie voorts de uitvoerige vernieuwde toelichting op het ontstaan van artikel 62, lid Ionder b. In het tweede lid is thans de- tot op heden in de begripsomschrijving voorko- mende - bepaling opgenomen dat tot een wooneenheid geen zelfstandige keu- ken mag behoren. Zie ook de toelichting op het ontstaan van dit lid. Het nieuwe lid 3 heeft ten doel om ook in bijzondere woongebouwen met één- kamerwooneenheden van redelijke omvang het gemeenschappelijke dag- verblijf achterwege te kunnen laten. Ten gevolge van de herziening van lid Ionder b, is de vrijstellingsmogelijkheid v'an het bestaande lid 4, onder b 2, overbodig geworden. Ten slotte is in dit artikel een nieuw puntf in het bestaande lid 4 tussengevoegd om vrijstelling te kunnen verlenen voor het realiseren van een gemeenschappe-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 169