4e afd. 28 juni 1984 66 ARTIKEL 72 De wijziging in lid 2, punt a, betreffende woningen die één kamer bevatten, beoogt de onduidelijkheid op te heffen die ontstaat, indien de vrijstelling krachtens artikel 62, lid 5 (oud lid 4), onder b, wordt verleend. De wijziging van lid 4 wordt voorgesteld, omdat niet geheel duidelijk was, wat in lid 4 precies bedoeld wordt met de in lid 3 voorgeschreven breedte. De toevoeging aan lid 7 wordt voorgesteld om niet alleen voor afzonderlijke keukens, maarook voor open keukens in woningen met bijzondere bestemming vrijstelling te kunnen verlenen van de minimumvloeroppervlakte van 5 m2 tot 3 nr. De wijziging van lid 10 wordt voorgesteld om - ter wille van de overzichtelijk- heid - te bereiken dat de minimumafmetingen van dagverblijven in bijzondere woongebouwen in hetzelfde artikel zijn opgenomen als de overige horizontale afmetingen van kamers in tot bewoning bestemde gebouwen. Voorheen was een inhoudelijk gelijke regeling betreffende de bedoelde minimumafmetingen opgenomen in artikel 62, lid 2, onder b. De voorgestelde wijziging van lid 11, ondera, betreft in hoofdzaak een aanpas- sing aan het bijgestelde artikel 62, lid 5 (oud lid 4), onder b. ARTIKEL 73 Voorgesteld wordt om in lid 6de vrijstellingsmogelijkheid betreffende de mini- mumkeukenafmetingen in woningen die herbouwd worden op te kleine bouwterreinen, op te heffen, omdat deze vrijstellingzelden verleend wordt en- indien ten volle verleend - zou leiden tot volgens de huidige inzichten niet goed bruikbare keukens. Inleiding toelichting op hoofdstuk 3, ardeling B (blz. 75) De onderhavige toelichtende beschouwing is aangevuld om de aandacht te ves- tigen op de naast de algemene Model-bouwverordening bestaande Model- bouwverordeningen logiesgebouwen en recreatiewoonverblijven. ARTIKEL 75 In 1980 is bij de 16e serie wijzigingen van de bouwverordening de toelichting op het ontstaan van artikel 75 niet aangepast aan de gewijzigde minimumlengte- maten van het privaat. Bovendien is sinds de opkomst van de laaggeplaatste toiletreservoirs de maatvoering van de closetpotplaatsing volgens NEN 1710 niet meer de enige goede oplossing, reden waarom de onderhavige (oelichting is herschreven. -34-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 171