4e afd. 28 juni 1984 66 ARTIKEL 77 -35- De maat, genoemd in de tweede zin van de wenk voorde toepassing van lid 2, is overgenomen uit NEN 3509 'Trappen in woningen en woongebouwen- Defini- ties en afmetingen'. ARTIKEL 82 Voorgesteld wordt de definitie van het begrip 'klimlijn' te schrappen, omdat dit begrip niet meer nodig is voor het toepassen van de herziene artikelen 90 en 91 Tevens wordt voorgesteld om voor een omschrijving van de thans in de artike- len 90, 9192, 94 en 95 gebezigde begrippen te verwijzen naar NEN 3509 en de daarin opgenomen figuren. ARTIKEL 83 De ernstigste vormen van ontoegankelijkheid voor gehandicapten komen voor in het gebouwenbestand van vöôr 1976 (opneming van toegankelijkheids- en specifieke bruikbaarheidseisen voor rolstoelgebruikers ten aanzien van voor het publiek bestemde gebouwen en van een lift voorziene tot bewoning be- stemde gebouwen in de (Model-)bouwverordening). Bij verbouwingen van die gebouwen kan vrijstelling worden verleend van de normale bouwvergunningseisen krachtens artikel 267. Met de opneming van de onderhavige toelichting wordt beoogd de aandacht er op te vestigen dat van de eis dat bij (nieuwbouw of) verbouwingen aan de toe- gang van een gebouw, deze geschikt moet worden gemaakt voor rolstoel- gebruikers, niet altijd vrijstelling behoeft te worden verleend op grond van de technische onuitvoerbaarheid, aangezien er veilige, doeltreffende liftinstalla- ties bestaan, speciaal voordit soort situaties. ARTIKEL 84 De toevoeging aan het derde lid wordt voorgesteld om te bewerkstelligen dat de vloeropening ten behoeve van de in artikel 65 te regelen toegankelijkheid van de kruipruimte veilig kan worden afgesloten. ARTIKEL 91 De tot eind I980opgrond van de Voorschriften en Wenken in degesubsidieerde woningbouw aangehouden standaardverdiepinghoogten van 2,80 m en 2,60 m konden precies worden onderverdeeld in 14, respectievelijk 13 optreden van 200 mm, terwijl laatstgenoemde maat tot dusver overeenkwam met de maxi- mumoptrede uit artikel 90 van de Model-bouwverordening. Sinds bij de I6e serie wijzigingen de brutoverdiepinghoogte in artikel 74, lid I op ten minste 2,70 m is gebracht en de eisen inzake de verdiepinghoogte uit de

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 172